Súd v Anglicku uznal vinným muža, ktorý zorganizoval útok kyselinou na svojho trojročného syna

392318_sudca 676x507.jpg

LONDÝN 6. marca (WebNoviny.sk) – Súd v strednom Anglicku uznal v stredu otca trojročného chlapca vinným zo zorganizovania útoku kyselinou sírovou na svojho syna. Útok sa odohral v júli minulého roku v pobočke reťazca Home Bargains v meste Worcester. Chlapec utrpel počas neho vážne popáleniny tváre a ramien.

Prokuratúra uviedla, že 40-ročný muž, pôvodom z Afganistanu, si najal ďalších mužov, aby „vyrobili“ dôkazy s cieľom zdiskreditovať jeho odlúčenú manželku v opatrovníckom boji o dieťa. Po šesťtýždňovom procese na súde vo Worcestri porota uznala vinnými otca aj jeho piatich komplicov.

Hlavného obvineného opustila manželka v roku 2016 a vzala so sebou aj ich tri deti. Otec žiadal väčší prístup k deťom a spôsobením zranení chcel dokázať, že žena nie je spôsobilá sa o ne dobre postarať. Chlapec momentálne žije s matkou a zo zranení sa dobre zotavuje.

Viac k témam: otec, útok kyselinou
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v Anglicku uznal vinným muža, ktorý zorganizoval útok kyselinou na svojho trojročného syna © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2019