Súboj proti Slovákom? Bude to ako futbal v menšom pod strechou, vraví kanadský tréner

POPRAD 14. apríla (WebNoviny.sk) – Kanada si v úvodnom vystúpení na majstrovstvách sveta v hokeji do 18 rokov v Poprade poradila s Lotyšskom 4:1, čo tréner „javorových listov“ Darren Rumble považuje za dobrý rozbeh pred sobotňajším meraním síl s domácim Slovenskom.

Odporúčame:
Slovenskí hokejisti na MS18 vyzvú Kanadu, hnať ich bude vypredané popradské hľadisko

Ešte po prvej tretine to z pohľadu Kanaďanov bolo 1:1 na góly a 13:10 na strely na bránku, potom zámorskí hokejisti zaradili vyšší rýchlostný stupeň a v zostávajúcich dvoch tretinách súperov prestrieľali 25:6 a 16:3.

„Najprv sme si otestovali vodu, kým sme sa na ňu poriadne spustili v druhej tretine. Zvíťazili sme, ale bolo by omylom domnievať sa, že sme na tom dobre. K správnej chémii v tíme máme ešte na míle ďaleko,“ skonštatoval kanadský tréner Darren Rumble na webe TSN.

Odporúčame:
Nebránil som brankárovi v hre, vravel Krivošík po neuznanom góle Slovákov na 5:5

V súvislosti so súbojom so Slovenskom kanadský kouč upozornil na to, že sa jeho zverenci môžu tešiť na atmosféru maximálneho hluku. Sobotňajší duel je už dlhší čas vypredaný a ak budú diváci pokračovať v trende z úvodného súboja proti Fínom, komorná atmosféra nehrozí.

„Neviem, či poznáte, čo predvádzajú diváci na hokeji v Európe. Poviem vám – spievajú, skandujú a hrajú na bubny, a to počas celého zápasu,“ podotkol Rumble pre zámorské médiá. „Bude to ako na futbalovom zápase na menšom ihrisku pod strechou. Rozmýšľam o tréningu v sprievode silných hudobných decibelov,“ dodal mierne ironicky kanadský tréner.

Slováci v úvodnom vystúpení tesne podľahli Fínom 4:5 a štvrtkový súboj na popradskom zimáku sprevádzala skvelá divácka kulisa. Viacerí slovenskí hráči po stretnutí označili divákov za svojho siedmeho hráča.

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji hráčov do 18 rokov, slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Súboj proti Slovákom? Bude to ako futbal v menšom pod strechou, vraví kanadský tréner © SITA Všetky práva vyhradené.

15. apríla 2017