Štvrťfinále MS v hokeji 2022: Česko vyradilo Nemecko, Kanada zázračne otočila zápas so Švédskom

26.5.2022 (Webnoviny.sk) – Do semifinále majstrovstiev sveta v hokeji vo Fínsku sa vo štvrtok popoludní prebojovali výbery Česi a Kanady. Ako prví postúpili Česi, ktorí v Helsinkách zdolali Nemcov 4:1.

Zaslúžil sa o to najmä hviezdny prvý útok v zložení David Pastrňák (1+1), David Krejčí (1+2) a Roman Červenka (1+2), ktorý sa postaral o náskok 3:0 v presilových hrách.

Viac o téme: MS v hokeji 2022

Karela Vejmelku prekonal z 22 striel Nemcov iba Moritz Seider v 54. minúte. Philipp Grubauer inkasoval trikrát z 24 striel, keďže štvrtý český gól padol do odkrytej bránky.

Napínavý súboj

Obhajcovia titulu z Kanady prešli cez štvrťfinále na siedmom svetovom šampionáte za sebou. V Tampere prehrávali po dvoch tretinách zápasu proti Švédom 0:3, ale v tretej tretine vyrovnali stav a po necelej minúte predĺženia rozhodol o triumfe „javorového listu“ v presilovej hre Drake Batherson.

Mathew Barzal strelil v 59. minúte gól na 3:3, ktorý bol jeho prvý v 17. dueli na MS v deň svojich 25. narodenín. Z jeho spoluhráčov sa presadili aj Ryan Graves a Pierre-Luc Dubois. „Tri korunky“ nepostúpili do semifinále na treťom šampionáte za sebou.

Ich brankár Linus Ullmark čelil až 42 strelám, v druhej tretine Kanaďania prestrieľali Švédov pomerom 19:1. Na Chrisa Driedgera smerovalo 19 striel za celý duel, prekonali ho William Nylander, Carl Klingberg a Max Friberg.

Štvrťfinálový program

V druhej polovici štvrťfinálového programu na MS 2022 vo Fínsku sa vo štvrtok od 19.20 h SELČ predstavia aj slovenskí hokejisti, ktorí v Tampere vyzvú domácich Fínov.

Víťazi helsinskej A-skupiny zo Švajčiarska sa pobijú o postup medzi najlepšiu štvoricu tímov s Američanmi.

Priebežný súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí štvrťfinále na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku:

Švédsko – Kanada 3:4 po predĺžení (2:0, 1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 2. Klingberg (Lang, Peterson), 8. Nylander (Nordström), 29. Friberg (Gustafsson, Ekman-Larsson) – 42. Graves (Roy, Comtois), 59. Dubois (Chabot, Cozens), 59. Barzal (Batherson, Comtois). 61. Batherson (Barzal, Dubois)

Nemecko – Česko 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 54. Seider (Noebels, Plachta) – 3. Pastrňák (Krejčí, Červenka), 11. Červenka (Krejčí, Hronek), 33. Krejčí (Pastrňák, Červenka), 59. Smejkal (Kämpf)

Zostávajúci program (časy sú v SELČ):
Tampere: Fínsko – Slovensko (19.20)
Helsinki: Švajčiarsko – USA (19.20)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Štvrťfinále MS v hokeji 2022: Česko vyradilo Nemecko, Kanada zázračne otočila zápas so Švédskom © SITA Všetky práva vyhradené.