Stredným Talianskom otriaslo zemetrasenie s magnitúdou 4,3

Oblasť stredného Talianska zasahujú opakované otrasy zeme už štyri mesiace.RÍM 11. decembra (WebNoviny.sk) – Zemetrasenie s magnitúdou 4,3 dnes zasiahlo rovnaký región stredného Talianska, ktorým pred pol druha mesiacom otriasla séria silných zemetrasení. Oznámilo to národné seizmologické centrum INGV. Otras zeme zaznamenali o 13.54 SEČ v hĺbke ôsmich kilometrov v blízkosti obce Norcia, juhovýchodne od mesta Perugia.

Rovnaký región zdevastovalo 30. októbra zemetrasenie s magnitúdou 6,5, ktoré bolo najsilnejším od roku 1980. V meste Visso sa podľa talianskej tlačovej agentúra Ansa zrútil múr divadla, poškodeného októbrovým zemetrasením. Žiadne zranenia neboli hlásené. Oblasť zasahujú opakované otrasy zeme už štyri mesiace.

Na konci augusta zabili približne 300 ľudí, väčšinu z nich v meste Amatrice. Po októbrovom zemetrasení nasledovali podľa oficiálnych správ početné následné otrasy bez obetí na životoch. Otrasy však brzdili rekonštrukciu poškodených budov a infraštruktúry. Tisíce ľudí v regióne zostali bez domova a takmer 16 000 ich je v starostlivosti organizácií civilnej pomoci.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. decembra 2016