Štrbová s Dubovcovou začali majstrovstvá Európy v Rusku triumfom nad Francúzkami

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou úspešne zvládli svoje prvé vystúpenie na majstrovstvách Európy v Moskve. V ruskej metropole si v utorok poradili s francúzskou dvojicou Alexandra Jupiterová a Aline Chamereauová 2:0 (19, 17).

Nadviazali na triumf z minulého roka, keď spomenuté hráčky z krajiny „galského kohúta“ takisto zdolali na kontinentálnom šampionáte v holandskom Rotterdame.

Rozhodujúci záver prvého setu

Prvý set stretnutia bol veľmi vyrovnaný. Ani jeden pár nedokázal odskočiť na vyšší bodový rozdiel, a tak sa o osude prvého dejstva rozhodovalo v závere. Za stavu 17:17 sa však podarilo Slovenkám odskočiť na dvojbodový rozdiel, ktorý si následne udržali a prvé dejstvo vyhrali pomerom 21:19.

V druhom sete zverenky českej trénerky Lenky Haječkovej pustili súperky do drobného vedenia iba v úvode, inak priebeh setu kontrolovali. Francúzky získali iba 17 bodov, a tak začali majstrovstvá Európy prehrou vo dvoch setoch.

Najbližšie ich čakajú Rakúšanky

Druhý zápas na ME odohrajú Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou v stredu, keď si zmerajú sily s 26. nasadeným rakúskym párom Eva Freibergerová a Valerie Teuflová. O deň neskôr ukončia súboje v základnej G-skupine zápasom proti minuloročným finalistkám Nine Betschartovej a Tanji Hüberliovej zo Švajčiarska.

Víťazky skupiny si zabezpečia priamy postup do osemfinále turnaja, družstvá na druhom a treťom mieste nastúpia v zápase play-off o postup medzi elitnú šestnástku.

Majstrovstvá Európy v plážovom volejbale – Moskva

utorok:

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-10.) – Alexandra Jupiterová, Aline Chamereauová (Fr.-23.) 2:0 (19, 17)

Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) v plážovom volejbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Štrbová s Dubovcovou začali majstrovstvá Európy v Rusku triumfom nad Francúzkami © SITA Všetky práva vyhradené.