Štrajk: Ministerstvo tvrdí, že zatvorených škôl ubúda

V prepočte na percentá je najviac škôl zatvorených v Nitrianskom kraji, a to 4,05 percenta, teda 25 škôl zo 617.BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny.sk) – Už štvrtý deň ochromil niektoré školy štrajk učiteľov. Vo štvrtok ostalo z počtu 6 724 škôl zatvorených 114 škôl pre štrajk, tvrdí ministerstvo školstva.

Obrazom: Štrajk učiteľov

„Presne 114 zatvorených škôl z dôvodu štrajku vo štvrtok k 10:00 hodine evidujú okresné úrady v sídle kraja, čo predstavuje 1,70 percenta všetkých škôl. Trend zapojenosti škôl do štrajku pokračuje v klesajúcej tendencii,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Ako ďalej hovorkyňa informuje, najviac klesol počet škôl zapojených do štrajku v Bratislavskom kraji, a to o 12 škôl. Vo štvrtok je ich teda v Bratislavskom kraji zatvorených 22. Počet zatvorených škôl sa oproti strede nezmenil v Trenčianskom kraji, ostalo ich zavretých 15. V ostatných krajoch počty zatvorených škôl klesli. „Celkovo sa oproti strede znížil počet zatvorených škôl o 23, oproti pondelku o 65 škôl,“ dodala Dupaľová Ksenzsighová.

V prepočte na percentá je najviac škôl zatvorených v Nitrianskom kraji, a to 4,05 percenta, teda 25 škôl zo 617. Jedna škola je zavretá v Prešovskom kraji, čo predstavuje 0,08 percenta. V Trnavskom kraji dnes ostalo zavretých 16 škôl, v Žilinskom 15, v Banskobystrickom 14 a v Košickom šesť škôl.

Odporúčame:

Video: Veselý Španiel je späť, komentuje štrajk učiteľov

Obrazom: Učitelia opäť vyšli do ulíc, podporili ich stovky ľudí

Fico: Vo verejnej správe rástli najviac platy učiteľom

Štrajk: Učitelia sú zastrašovaní, vláde odovzdali pokarhanie

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. januára 2016