Speváčka Rihanna zverejnila skladbu Work

Hudobná novinka, ktorá vznikla v spolupráci s kanadským rapperom Drakeom, bude súčasťou očakávanej ôsmej štúdiovky Anti.BRATISLAVA 27. januára (WebNoviny.sk) – Barbadoská speváčka Rihanna zverejnila nový singel z očakávanej ôsmej štúdiovky Anti. Novinka vznikla v spolupráci s kanadským rapperom Drakeom, s ktorým 27-ročná interpretka spolupracovala už na skladbách Take Care či What’s My Name?. Producentom piesne, na tvorbe ktorej sa podieľalo celkovo osem ľudí, vrátane Rihanny a Drakea, je Kanaďan Boi 1da. Fanúšikovia a fanúšičky si ju v stredu mohli vypočuť prostredníctvom streamovacej služby Tidal. Zaznela tiež v éteri rozhlasových staníc BBC Radio 1 a Capital FM.

Podľa posledných informácií by spomínaný album mal vyjsť ako prekvapenie ešte pred piatkom 29. januára. Dokončenie nahrávky interpretka naznačila v pondelok prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, kde zverejnila fotografiu so zlatými slúchadlami, ku ktorej napísala „počúvam Anti“.

Dátum vydania Anti speváčka opakovane odkladala, pričom prvý raz sa hovorilo o máji alebo júni 2015. Neskôr sa diskutovalo aj o septembri, novembri a decembri. Barbadosanka minulý rok vo februári vydala skladbu FourFiveSeconds, ktorú naspievala s rapperom Kanyem Westom a anglickým hudobníkom Paulom McCartneym. Skladba je prvým singlom z avizovaného albumu. Okrem toho vlani predstavila piesne Bitch Better Have My Money a American Oxygen.

Rihanna, celým menom Robyn Rihanna Fenty, sa ako 16-ročná presťahovala z rodného Barbadosu do USA. Debutovala v roku 2005 albumom Music Of The Sun, s ktorým sa rovnako ako s ďalšími šiestimi štúdiovkami prebojovala do prvej desiatky albumového rebríčka Billboard 200. Ten však po prvý raz dobyla až so zatiaľ posledným albumom Unapologetic (2012).

K jej najväčším hitom patria skladby ako SOS, Umbrella (feat. Jay Z), Don’t Stop The Music, Take A Bow, Disturbia, Rude Boy, Only Girl (In The World), What’s My Name? (feat. Drake), S&M, We Found Love (feat. Calvin Harris), Where Have You Been, Diamonds a Stay (feat. Mikky Ekko). Je držiteľkou ôsmich cien Grammy, ôsmich American Music Awards, dvoch BRIT Awards a desiatok ďalších ocenení. Ako herečka sa predstavila napríklad v snímkach Bojová loď (2012), To je koniec! (2013) a Annie (2014).

Informácie pochádzajú z webstránok www.thefader.com, www.digitalspy.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2016