Spengler Cup vyhrala Kanada, vo finále vynulovala Třinec (video)

31.12.2019 (Webnoviny.sk) – Víťazom 93. ročníka medzinárodného hokejového turnaja o Spenglerov pohár vo švajčiarskom Davose sa stal výber Kanady. V utorňajšom súboji o prestížnu trofej „javorové listy“ zdolali české mužstvo HC Oceláři Třinec jednoznačne 4:0.

V tradičnom silvestrovskom finále na najstaršom turnaji v Európe sa Kanaďania predstavili piatykrát za sebou a po štvrtý raz uspeli. Celkovo majú na konte už 16 triumfov z tohto podujatia, vďaka čomu sa v historickej tabuľke osamostatnili na prvej priečke. Až doposiaľ mali rovnaký počet celkových víťazstiev (15) ako švajčiarsky Davos.

Třinec bol prvým českým finalistom Spenglerovho pohára od roku 2004, ale vo finále sa o prekvapenie nepostaral. Po prvej tretine síce svietilo na výsledkovej tabuli skóre 0:0, ale v druhej časti sa kanadský výber presadil trikrát. Tím s trojicou Slovákov Tomáš Marcinko, Vladimír Dravecký a Martin Gernát doplatil na nedisciplinovanosť a v rozpätí 247 sekúnd trikrát inkasoval v početnej nevýhode. Postupne sa do streleckej listiny zapísali Dustin Jeffrey, Ian Mitchell a tiež nitriansky útočník Kris Versteeg.

V záverečnej tretine sa Třinec snažil aspoň o strelenie čestného gólu, ale to sa mu napokon nepodarilo. Nadviazal tak na výkon pražskej Sparty z roku 2004, ktorá vo finále takisto neskórovala a podľahla Davosu 0:2. Naopak, v 45. min stretnutia uzavrel „gólový účet“ zápasu svojim druhým presným zásahom 31-ročný útočník Dustin Jeffrey.

Spengler Cup – finále

Davos

Kanada – HC Oceláři Třinec (ČR) 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 30. Jeffrey (Tambellini, K. Versteeg), 32. Mitchell (Noreau, Clark), 34. K. Versteeg (Noreau, Jeffrey), 45. Jeffrey (Noreau)

Viac k témam: Spenglerov pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Spengler Cup vyhrala Kanada, vo finále vynulovala Třinec (video) © SITA Všetky práva vyhradené.