Soul obvinil Severnú Kóreu, že vystrelila balistické rakety

Severná Kórea vystrelila rakety pred každoročným americko-juhokórejským vojenským cvičením, ktoré sa začne v pondelok.SOUL 10. marca (WebNoviny.sk) – Severná Kórea vo štvrtok vystrelila dve balistické rakety krátkeho doletu, informovalo juhokórejské ministerstvo obrany. Rezort uviedol, že rakety leteli približne 500 kilometrov a dopadli do vôd východného pobrežia KĽDR.

Odporúčame:

USA poslali bombardéry do Ázie, kde silnie napätie s KĽDR

Severná Kórea pohrozila USA a Južnej Kórei jadrovými útokmi

KĽDR má jadrové hlavice pre balistické rakety, hrozí Kim

Agentúra DPA poznamenala, že Severná Kórea vystrelila rakety pred každoročným americko-juhokórejským vojenským cvičením, ktoré sa začne v pondelok. Pchjongjang opakovane varoval pred konaním týchto manévrov, ktoré označil za predohru útoku.

Podľa agentúry AP je KĽDR taktiež nahnevaná na nedávne sprísnenie sankcií zo strany Bezpečnostnej rady OSN. Medzinárodné spoločenstvo tým reagovalo na januárový jadrový test Pchjongjangu, ako aj štart rakety, ktorá vyniesla na obežnú dráhu družicu.

KĽDR tým porušila zákaz realizovať akékoľvek činnosti spojené s jadrovými aktivitami. Cieľom nových sankcií je obmedzenie severokórejského jadrového a raketového programu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. marca 2016