So Samsung TV vám stačí len jediný diaľkový ovládač

BRATISLAVA 18.apríla 2016 (WBN/PR) – Máte aj vy stôl v obývačke plný rôznych diaľkových ovládačov a vlastne ani dobre neviete, ktorý máte použiť na ktoré zariadenie? Tak tomu je teraz koniec vďaka univerzálnemu diaľkovému ovládaču.

Máte aj vy stôl v obývačke plný rôznych diaľkových ovládačov a vlastne ani dobre neviete, ktorým máte ovládať televízor, Blu-ray prehrávač či satelitný prijímač? Tomu môže byť koniec, ak si kúpite nový Samsung SUHD televízor, modelový rad 2016. Súčasťou týchto televízorov s vysokou kvalitou obrazu a výborným dizajnom je totižto aj inteligentný univerzálny diaľkový ovládač.

Hlavnou časťou ovládača je plocha s dotykovým ovládaním – tzv. TouchPad. Všetko ovládanie máte takpovediac pod palcom, čo je pohodlné. Avšak najdôležitejšie prvky na ovládanie hlasitosti a prepínanie kanálov majú stále svoje mechanické tlačidlá. Rovnako je tu aj tlačidlo na vyvolanie ponuky inteligentného televízora (SmartTV) a tlačidlo na návrat späť. Súčasťou univerzálneho ovládača je aj možnosť ovládania televízora hlasovými povelmi cez zabudovaný mikrofón. S touto výbavou zvládnete ovládať televízor rýchlo a prehľadne. Navyše sa nový diaľkový ovládač pohodlne drží v ruke a dlho vydrží fungovať na batérie.

Na novom diaľkovom ovládači je podstatný aj fakt, že nový modelový rad Samsung SUHD televízorov rozpozná, aké zariadenie je k nemu pripojené. Vie, že je to napr. mobilný telefón, Blu-ray prehrávač, domáce kino alebo satelitný prijímač. Prepojovacím prvkom je systém SmartHub. Ten spája jednak viaceré zariadenia, ale aj viaceré zdroje obrazu a zvuku v televízore. Rovnako jednoducho ako medzi televíznymi kanálmi teraz budete prechádzať aj do aplikácie HBO GO, YouTube alebo Netflix. Všetky tieto zariadenia potom môžete ovládať rovnakým diaľkovým ovládačom, čo je návykové a veľmi príjemné.

Stačí teda, aby ste mali nový televízor Samsung SUHD a užijete si nielen kvalitný obraz a zvuk, ale s inteligentným systémom SmartHub budete môcť ovládať všetky zariadenia v obývačke s jediným diaľkovým ovládačom.

www.samsung.sk

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. apríla 2016