Smer vytvorí odborný tím, do popredia chce dať mladé tváre

Vo vedení Smeru-SD dôjde k zmenám, delegáti majú na sneme schváliť aj nové programové priority.BRATISLAVA 9. decembra (WebNoviny.sk) – Strana Smer-SD chce dať na sobotňajšom sneme, ktorý bude v Prešove, do popredia mladé tváre. Predsedníctvo vo štvrtok odobrilo a delegáti na sneme majú schváliť vytvorenie politického odborného tímu, ktorý bude pripravovať programové smerovanie strany.

Každý z jeho členov dostane do portfólia konkrétne oblasti. Tím povedie podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič. Budú v ňom aj ďalší doterajší podpredsedovia Peter Kažimír a Peter Pellegrini. V tíme bude aj žilinský župan Juraj Blanár, predseda ústavnoprávneho výboru Robert Madej či poslanec NR SR Ján Podmanický.

K personálnym zmenám dôjde v sobotu aj vo vedení strany. Podpredsedu Dušana Čaploviča, ktorý listom predsedovi Smeru oznámil, že už nehodlá byť funkcionárom, nahradí žilinský župan Juraj Blanár. Ten doteraz v strane od jej vzniku zastával funkciu žilinského krajského predsedu. Vo funkcii skončí aj Pavol Paška a nahradí ho minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý doteraz pôsobil ako stranícky šéf v Košickom kraji. Delegáti majú na sneme schváliť aj nové programové priority.

Odporúčame:

Smer bude mať snem, Čaplovič a Paška vo funkciách končia

Flašíková Beňová sa na Facebooku vyjadrila k snemu Smeru-SD

Smer-SD rapídne klesá, s Mostom-Híd a SNS by nemal väčšinu

Flašíková Beňová a Blaha reagujú na pokles preferencií Smeru

Sulíkovci namiesto predčasných volieb chcú vládu bez Smeru

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. decembra 2016