Smer-SD zasadá v Prešove, dôjde k personálnym zmenám

Predsedníctvo odobrilo a delegáti na sneme majú schváliť vytvorenie politického odborného tímu, ktorý bude pripravovať programové smerovanie strany.BRATISLAVA 10. decembra (WebNoviny.sk) – Na sneme Smeru-SD v Prešove dôjde k niekoľkým personálnym zmenám vo vedení strany. Delegáti majú odsúhlasiť výmenu dvoch podpredsedov strany, tiež niekoľkých členov predsedníctva. Odsúhlasiť majú aj vznik politického odborného tímu. Všetky zmeny už vo štvrtok odsúhlasilo predsedníctvo Smeru-SD.

Podpredsedu Dušana Čaploviča, ktorý listom predsedovi Smeru oznámil, že už nehodlá byť funkcionárom, nahradí žilinský župan Juraj Blanár. Ten doteraz v strane od jej vzniku zastával funkciu žilinského krajského predsedu. Vo funkcii skončí aj Pavol Paška a nahradí ho minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý doteraz pôsobil ako stranícky šéf v Košickom kraji.

Odporúčame:

Smer vytvorí odborný tím, do popredia chce dať mladé tváre

Zmajkovičová očakáva, že mocenský boj v Smere nahradí súťaž

Predsedníctvo vo štvrtok odobrilo a delegáti na sneme majú schváliť vytvorenie politického odborného tímu, ktorý bude pripravovať programové smerovanie strany. Každý z jeho členov dostane do portfólia konkrétne oblasti. Tím povedie podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič. Budú v ňom aj ďalší doterajší podpredsedovia Peter Kažimír a Peter Pellegrini.

V tíme bude aj žilinský župan Juraj Blanár, predseda ústavnoprávneho výboru NR SR Robert Madej či poslanec NR SR Ján Podmanický. Z ministrov v odbornom tíme nebudú minister vnútra Robert Kaliňák, minister hospodárstva Peter Žiga a minister práce Ján Richter.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. decembra 2016