Smer-SD nevyhlásil vojnu médiám, ale nepravdivým informáciám

Snem v Prešove podľa Petra Pellegriniho ukázal, že Smer-SD môže naďalej fungovať ako štandardná sociálna demokracia, ktorá má na Slovensku svoje miesto.BRATISLAVA 11. decembra (WebNoviny.sk) – Vládna strana Smer-SD nevyhlásila vojnu médiám, ale vojnu nepravdivým informáciám. V diskusnej relácií V politike televízie TA3 to v nedeľu vyhlásil podpredseda strany Smer-SD a podpredseda parlamentu Peter Pellegrini. Médiá totiž podľa neho neprinášajú informácie, ktoré zodpovedajú skutočnosti, pracujú s polopravdami, domnienkami a podozreniami, ktoré uvádzajú ako fakty.

Účastníci snemu vládnej strany sa preto zhodli, že je nutné viesť debatu o kvalite informácií poskytovaných médiami. Premiér Robert Fico podľa neho svojimi ostrými slovami voči médiám túto debatu otvoril a dal najavo, že nebude tolerovať zmanipulované a zmätočné informácie. „Smer dokáže čeliť kritike, no musí byť založená na pravde,“ vyhlásil Pellegrini.

Odporúčame:

Ficova pozícia je pevná, Smer chce vyhrať voľby v roku 2020

Fico: Smeráci zleniveli, strana čelí útokom médií a opozície

Video: Smerákov vítal na sneme transparent s Bašternákom

Snem v Prešove podľa Pellegriniho ukázal, že Smer-SD môže naďalej fungovať ako štandardná sociálna demokracia, ktorá má na Slovensku svoje miesto. „Musí tu byť strana, ktorá sa zastane sociálne znevýhodnených,“ vyhlásil s tým, že Smer-SD sa chce uchádzať o vládnutie aj v budúcnosti, musí sa však prispôsobiť novým trendom a vypracovať nové programové tézy. Tie by chcela strana predstaviť už na budúci rok.

Dominovať už nebude nezamestnanosť, ale zvyšovanie minimálnej mzdy a sociálne dávky. „Budeme diferencovať, kto pracuje a kto nie. Budeme sa viac venovať tým, ktorí pracujú, ale reštriktívne zasiahneme proti tým, ktorí na systéme parazitujú,“ zdôraznil. Pellegrini priznal, že v strane zaznamenali istý pokles preferencií, vyjadril však presvedčenie, že Smer-SD si zachová svojich terajších 25 až 30 percent. Ak by však pokles pokračoval, strana sa bude musieť nad svojím ďalším vývojom zamyslieť, konštatoval.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. decembra 2016