Slovensko vedie nad Dánskom 3:1 po II. tretine

Pre obe mužstvá to je generálka na majstrovstvá sveta, ktoré sa v piatok 6. mája začnú v ruských mestách Moskva a Petrohrad. BRATISLAVA 30. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia vedie nad Dánskom 3:1 po II. tretine sobotňajšieho prípravného duelu v Bratislave v seriáli Euro Hockey Challenge. Pre obe mužstvá je to generálka na majstrovstvá sveta, ktoré sa v piatok 6. mája začnú v ruských mestách Moskva a Petrohrad.

Zverenci Zdena Cígera začali dobre a už v závere prvej minúty otvoril skóre Libor Hudáček a o ďalších 17 sekúnd sa do streleckej listiny zapísal aj Vladimír Dravecký. Tretí presný zásah pridal v 7. min obranca Andrej Meszároš. Dánom sa podarilo skorigovať v 31. min zásluhou Mortena Greena.

Euro Hockey Challenge – Bratislava – sobota:

Slovensko – Dánsko 3:1 po II. tretine
Góly: 1. L. Hudáček (Viedenský), 2. Dravecký (T. Marcinko, J. Mikuš), 7. Meszároš (Réway, Daňo) – 31. M. Green (Christensen)

Zostavy:
Slovensko: Konrád – Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, J. Mikuš, Švarný, Jaroš – M. Bakoš, Réway, Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, T. Marcinko, M. Bartánus – T. Hrnka, A. Šťastný, Lušňák
Dánsko: Dahm – Nicolas Jensen, J. Jensen, M. Lauridsen, Lassen, D. Nielsen, O. Lauridsen, Mads Bödker – Hansen, Aagaard, Ehlers – Niclas Jensen, M. Madsen, Storm – Christensen, M. Green, Bjorkstrand – Bau Hansen, Starkov, Poulsen

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. apríla 2016