Slovenské firmy nie sú pripravené na jednotný digitálny trh

BRATISLAVA 19. apríla (WBN/PR) – V šiestich slovenských mestách /Bratislava, Nitra, Banská Bystrica, Košice Poprad a Žilina/ sa v prvej polovici apríla uskutočnili konferencie v rámci DSM Road Show 2016, ktorú zorganizovala IT Asociácia Slovenska v spolupráci so zastúpením Európskej komisie na Slovensku, ministerstvami financií a hospodárstva, spoločnosťou ATOS a ďalšími partnermi.

DSM Road Show 2016 sa venovala téme jednotného digitálneho trhu Európskej únie a digitálnej transformácii slovenských firiem. Európska komisia predstavila v máji minulého roka plány na vybudovanie jednotného digitálneho trhu. Do roku 2020 sa majú odstrániť regulačné obmedzenia a z 28 vnútroštátnych trhov vytvoriť len jeden. Jednotný digitálny trh by mohol do európskeho hospodárstva priniesť obrat 415 miliárd eur ročne a vytvoriť stovky tisíc nových pracovných miest.

Pre slovenské firmy, ktoré chcú prežiť a z jednotného digitálneho trhu ťažiť, je digitálna transformácia ich podnikania nevyhnutná. Pritom takmer dve pätiny (38%) manažérov slovenských firiem doposiaľ o jednotnom európskom digitálnom trhu vôbec nepočulo. Vyplýva to z celoslovenského prieskumu, ktorý realizuje agentúra GfK v spolupráci s týždenníkom Trend a IT Asociáciou Slovenska exkluzívne pre konferenciu Infotrendy 2016.

DSM Road Show 2016 priniesla základné informácie o tom, ako jednotný digitálny trh Európskej únie zasiahne Slovensko, čo konkrétne je digitálna transformácia podnikov a ako to všetko súvisí s tzv. „štvrtou priemyselnou revolúciou“ Ďalej informácie o krokoch, ktoré musia slovenské firmy zrealizovať, ako aj o forme pomoci firmám v tejto oblasti zo strany štátu a agentúr. Nechýbali konkrétne príklady firiem, ktoré nové technológie už nasadili a bol predstavený webový portál grantexpert.sk , cez ktorý možno získavať kontakty a odporúčania pre finančnú podporu podnikov v oblastiach inovácií, rastu výroby, digitalizácie a automatizácie výroby.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2016