Slovenská zmiešaná štafeta bude na majstrovstvách sveta bez Kuzminovej, nastúpia sestry Fialkové

396414_paulina fialkova 676x489.jpg

ÖSTERSUND 6. marca (WebNoviny.sk) – Ivona Fialková, Paulína Fialková, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš tvoria slovenský tím v pretekoch miešaných štafiet na 2 x 6 km a 2 x 7,5 km, úvodnej disciplíne majstrovstiev sveta v biatlone vo švédskom Östersunde.

V slovenskej zostave chýba najväčší tromf Anastasia Kuzminová. Podľa špecializovaného portálu biathlon-info.sk ju v dejisku šampionátu chytila menšia choroba a radšej sa rozhodla šetriť na ďalšie vystúpenia. Tridsaťštyriročná Kuzminová absolvuje v Östersunde svoje posledné majstrovstvá sveta v kariére. Trojnásobná olympijská šampiónka o medailách pred odchodom nahlas nehovorila, ale rada by svoju zbierku úspechov doplnila o zlato z MS, ktoré jej chýba.

Štvrtkové miešané štafety majú začiatok o 16.15 SEČ. V štartovnej listine figuruje až 26 krajín, najväčších favoritov na víťazstvo treba hľadať vo francúzskom, nemeckom či nórskom tíme. Francúzi nastúpia s kvartetom Anais Chevalierová, Julia Simonová, Simon Desthieux a Martin Fourcade. Nemcov budú reprezentovať Vanessa Hinzová, Laura Dahlmeierová, Arndt Peiffer a Benedikt Doll, nórsku štvoricu tvoria Marte Olsbuová-Röiselandová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Bö a Vetle Sjaastad Christiansen.

Za Taliansko nastúpia obe najlepšie ženy tohtosezónneho Svetového pohára Lisa Vittozziová a Dorothea Wiererová, za mužov ich doplnia Lukas Hofer a Dominik Windisch.

Prvýkrát v histórii svetových šampionátov vo Švédsku rozdajú organizátori až 12 kompletov medailí, premiéru si „odbije“ miešaná štafeta jednotlivcov.

Viac k témam: biatlon, MS v biatlone, MS v biatlone 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská zmiešaná štafeta bude na majstrovstvách sveta bez Kuzminovej, nastúpia sestry Fialkové © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2019