Slovenská “osemnástka” uhrala s Kanadou prvý bod, prehrala po predĺžení

POPRAD 15. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti prehrali s Kanaďanmi 3:4 po predĺžení v sobotňajšom popradskom súboji na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov.

V zápase veľmi dobrej úrovne Slováci viedli 1:0, po prvej tretine prehrávali 1:3, ale vďaka veľkej bojovnosti v kombinácii s výdatnou podporou z tribún do konca tretej tretiny vyrovnali na 3:3. Rozuzlenie v prospech Kanady priniesla 63. min, keď Stylianos Matheos parádne trafil a prekonal Juraja Sklenára.

Odporúčame:
Slováci podľahli Švajčiarom aj v Žiline, nedokázali streliť ani gól

Slováci napriek prehre získali prvý bod na turnaji a po súboji s úradujúcimi šampiónmi Fínmi (4:5) zanechali dobrý dojem aj proti ďalšiemu favoritovi na zisk medaily. Tretie vystúpenie na MS do 18 rokov čaká na mladých Slovákov na Veľkonočný pondelok, od 19.30 h opäť v Poprade vykorčuľujú proti Lotyšom.

MS v hokeji do 18 rokov

A-skupina, Poprad – sobota:

Kanada – Slovensko 4:3 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 19. Olson (Entwistle), 19. Mattheos (Chainey), 20. Ratcliffe, 63. Matheos (McIsaac) – 9. Liška (A. Ružička), 37. Hrehorčák (Miloš Roman), 43. Liška (Fafrák)
Vylúčení: 9:5 na 2 min, plus Comtois (Kan.) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1. rozhodovali: Hejduk (ČR), Piragič (Chor.) – Park (Kór. rep.), Yletyinen (Švéd.), 4400 divákov

Zostavy:
Kanada: Scott – Brook, T. Smith, Mitchell, McIsaac, Woo, Chainey, Noel – Mattheos, Anderson-Dolan, Comtois – Olson, Enrwistle, M. Strome – Dellandrea, Schnarr, Ratcliffe – Thomas, Hawel
Slovensko: Sklenár (21. Kostelný) – Fehérváry, M. Ivan, Kupec, Žiak, Dúžek, Korenčík, Demo – Liška, A. Ružička, Fafrák – Hrehorčák, Miloš Roman, Krivošík – Pospíšil, Urbánek, Kövér – Stacho, Havrila, Regenda

Kanada predviedla gólový uragán

Slováci vstúpili do zápasu aktívne a sebavedome. Za chrbtom mali plné a hlučné tribúny popradského zimáku. Prvú presilovku zverenci trénera Javorčíka ešte nevyužili, ale druhú už áno. V 9. min Ružička vystrelil a puk, ktorý sa zastavil niekoľko centimetrov pred bránkovou čiarou, napokon za ňu dotlačil Liška – 1:0.

Už po minúte a pol mohlo byť vyrovnané, ale gól z hokejky Stroma nebol uznaný pre postavenie hráča Kanady v bránkovisku. Kanaďania ožili a v závere prvej tretiny predviedli trojgólový uragán. Najprv z priestoru medzi útočnými kruhmi Olson znížil na 1:3, potom Mattheos po individuálnej akcii pridal druhý gól a Ratcligge z ľavého kruhu pekne trafil k vzdialenejšej žŕdke – 1:3.

V druhej tretine Sklenára v slovenskej bránke vystriedal Kostelný. V štatistikách dlho pribúdali iba vylúčení hráči a nepremenené šance, najmä na slovenskej strane. Gól padol až v 37. min a stál za to. Po skvelej individuálnej akcii a prihrávke Miloša Romana sa po tretí raz na šampionáte presadil Hrehorčák – 2:3. Nasledovala ešte jedna slovenská presilovka, ale šanca Ružičku sa neskončila gólom.

Slováci vyrovnali vo veľkom štýle

Slovenské vyrovnanie prišlo v 43. min a vo veľkom štýle. Na trestnej lavici bol Hrehorčák, ked Fafrák šikovne uvoľnil Lišku a ten strelou k žŕdke prekonal Scotta, ktorého betón prišiel neskoro – 3:3. Na vďačných tribúnach sa objavili mexické vlny, či popevok Kto neskáče, nie je Slovák…

Potom nasledovala už ôsma slovenská presilovka v zápase, ale tentoraz ju hráči okolo Kapitána Fehérváryho nezahrali dobre. V 51. min bol Liška blízko hetriku, ale v dobrej pozícii netrafil bránku.

Dve minúty pred koncom Kanaďania nebezpečne podkurovali, ale Kostelný sa v ohni striel nepopálil. Vzápätí dostali Slováci ešte jednu možnosť presilovej hry pri vylúčení Stromeho, ale v závere tretej tretiny to už bolo skôr o udržaní remízy ako strhnutí víťazstva. Napokon zápas dospel do predĺženia, hralo sa traja proti trom, ale 5 minút nebolo potrebných. V 63. min po obliehaní slovenskej bránky strelil víťazný kanadský gól Mattheos.

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji hráčov do 18 rokov, slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská “osemnástka” uhrala s Kanadou prvý bod, prehrala po predĺžení © SITA Všetky práva vyhradené.