Slovan v Tipsport lige doma rozdrvil Detvu, súperovi nastrieľal jedenásť gólov

26.11.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorňajšom zápase 25. kola najvyššej slovenskej súťaže nad hráčmi Detvy jednoznačne 11:0. Zverenci Romana Stantiena tak nechali zabudnúť na nevydarený minulý týždeň, v ktorom prehrali na ľade Miškovca a Popradu. Naopak, mužstvo spod Poľany nenašlo na „belasých“ recept ani v druhom meraní síl, v tom úvodnom im v polovici októbra podľahlo na domácom ľade 2:4.

Petríka vyhnali z brány

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa domáci ujali vedenia v piatej minúte, keď skóroval skúsený útočník Marek Viedenský. „Belasí“ o svojom triumfe rozhodli v prostrednej časti, v ktorej zaznamenali päť presných zásahov.

Už siedmykrát v sezóne skóroval obranca Martin Štajnoch, následne rozvlnili sieť Žiga Pance s Jindřichom Abdulom a v 35. min vyhnal brankára Romana Petríka z bránky 18-ročný mladík Dominik Jendek.

Detvianskemu náhradnému brankárovi Marekovi Šimkovi však príliš dlho čisté konto nevydržalo, keďže už o necelých päť minút ho prekonal Milan Kytnár.

Nebodovali iba traja

Hráčom Slovana chuť strieľať góly nechýbala ani v tretej tretine a napokon Detvu zdolali výsledkom 11:0. Ide o najvyššie víťazstvo v tejto sezóne.

Zaujímavosťou je, že jediným viacgólovým strelcom zápasu bol spomenutý Abdul a individuálne štatistiky si o gól či asistenciu nevylepšili v domácom tíme okrem brankára Barryho Brusta iba obranca Michal Sersen a dvojica útočníkov Roman Žitný a Jakub Urbánek.

Slovan zároveň zvýšil náskok na čele tabuľky, pred druhými Košicami má k dobru sedem bodov.

Tipsport liga 2019/2020

25. kolo základnej časti – utorok

HC Slovan Bratislava – HC 07 WPC Koliba Detva 11:0 (1:0, 5:0, 5:0)
Góly: 5. Viedenský (Matoušek, Podlipnik), 22. Štajnoch (Petráš, Kytnár), 23. Pance (Sloboda), 35. Abdul (Zigo, Puliš), 35. Jendek (Šedivý), 40. Kytnár (Šedivý, Podlipnik), 44. Abdul (Meszároš), 48. Bondra (Podlipnik, Bačik), 53. Zigo (Štajnoch, Matoušek), 57. Hudec (Sloboda, Zigo), 59. Matoušek (Štajnoch, Meszároš)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan v Tipsport lige doma rozdrvil Detvu, súperovi nastrieľal jedenásť gólov © SITA Všetky práva vyhradené.