Slovan utrpel debakel od Dunajskej Stredy, pri prvej prehre v sezóne inkasoval päť gólov

1.9.2019 (Webnoviny.sk) – V bratislavskom Slovane po postupe do skupinovej fázy Európskej ligy zavládlo prvýkrát v aktuálnej sezóne Fortuna ligy sklamanie z prehry.

Zverenci trénera Jána Kozáka ml. ju utrpeli v 7. kole, v rámci ktorého podľahli na pôde FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:5 (1:2).

Dunajská Streda poskočila v tabuľke

Hostia z metropoly SR síce vyhrávali 1:0, ale domáci ešte do prestávky využili vylúčenie De Kampsa a otočili na 2:1.

Rozdielový gól strelil Ramírez a hoci Abena znížil, Fábry a opäť Ramírez zavŕšili cenný triumf DAC nad úradujúcim majstrom. Slovan zostal v tabuľke druhý za Žilinou, ktorá ako jediná ešte neprehrala. Dunajská Streda poskočila na 3. miesto.

Trenčín prišiel o dvojgólový náskok

Futbalisti AS Trenčín smerovali k zisku troch bodov v stretnutí proti FC Nitra. Po polhodine viedli 2:0, keď sa presadili Koolwijk a Čatakovič, ale po zmene strán rýchlo pustili vedenie zo svojich rúk.

Chobot v 52. min znížil a Ristovski o päť minút neskôr vyrovnal na konečných 2:2, vďaka čomu Nitrania uhrali svoj prvý nerozhodný výsledok v sezóne a v tabuľke sa odpútali z posledného miesta.

Fortuna liga 2019/2020 – 7. kolo

nedeľa

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 5:2 (2:1)

Góly: 52. a 75. Ramírez, 36. Davis (z pok. kopu), 45.+ K. Vida, 68. Fábry – 18. Šporar (z pok. kopu), 55. Abena

AS Trenčín – FC Nitra 2:2 (2:0)

Góly: 19. Koolwijk, 30. Čatakovič – 52. Chobot, 57. Ristovski

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan utrpel debakel od Dunajskej Stredy, pri prvej prehre v sezóne inkasoval päť gólov © SITA Všetky práva vyhradené.