Slovan sa stal v predstihu jesenným majstrom Fortuna ligy, DAC utrpel debakel v Michalovciach

23.11.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Michaloviec pri premiére Jozefa Majoroša na poste hlavného trénera Zemplínčanov gólovo explodovali. Odniesli si to hráči Dunajskej Stredy, ktorí od domácich inkasovali päť gólov už v 1. polčase sobotňajšieho duelu 16. kola Fortuna ligy. Michalovčania v sobotu dosiahli svoj najvyšší triumf v najvyššej domácej súťaži, keď Dunajskú Stredu zdolali 5:0 (5:0).

Výhra po dvoch mesiacoch

Gólostroj domácich začal v 11. minúte Modibo Sidibé a poistku pridal v 27. minúte z pokutového kopu Peter Kolesár. Ešte pred prestávkou sa druhýkrát do listiny strelcov zapísal Sidibé gólom na 3:0, vzápätí si dal vlastný gól obranca Kristián Koštrna a v nadstavenom času druhýkrát skóroval aj P. Kolesár.

Po zmene strán si Michalovčania ustrážili pohodlný náskok a vo Fortuna lige vyhrali prvýkrát od 21. septembra, teda po dvoch mesiacoch. Medzitým zaznamenali tri remízy a tri prehry. Dunajskostredčania si napriek prehre udržali 2. priečku v tabuľke.

Zaváhanie zverencov trénera Petra Hyballu využil Slovan, ktorý si doma dvoma gólmi slovinského reprezentanta Andraža Šporara poradil so Sereďou 2:0 a na čele hodnotenia má pred DAC už deväťbodový náskok. Keďže pred zimnou prestávkou sú na programe už len dve fortunaligové kolá, „belasí“ sa v predstihu stali jesenným šampiónom.

Iba bod za Dunajskou Stredou je po sobote Žilina, ktorá remizovala 0:0 na pôde Nitry. „Šošoni“ síce mali územnú aj streleckú prevahu, ale brankára Dávida Šípoša neprekonali ani raz. Nitra napriek zisku bodu zostáva v tabuľke predposledná.

Bukari s gólom aj vylúčením

Trenčania v žilinskom „azyle“ získali tri body v súboji s Trnavou. Postavou stretnutia bol ghanský útočník Osman Bukari, ktorý v 36. minúte strelil jediný gól duelu a tesne pred koncom zápasu dostal ho rozhodca po druhej žltej karte vylúčil.

Futbalisti nováčika súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa síce v domácom súboji so Zlatými Moravcami nestrelili ani jeden gól, získali však bod za remízu 1:1. Hostia sa ujali vedenia v 25. minúte zásahom Senada Jaroviča, po zmene strán si však dal vlastný gól Michal Pintér.

Senica viedla na pôde Ružomberka zásahmi Akinyoolu Samsona a Franka Castaňedu po prvom polčase už 2:0 a zdalo sa, že favorit doma nebude bodovať. „Ruža“ však po zmene strán skorigovala zásluhou striedajúceho Kristiho Qoseho a bod pre tím spod Čebraťa zariadil z pokutového kopu Filip Twardzik.

Aj po sobote tak platí, že Ružomberok vo Fortuna lige prehral naposledy ešte 31. augusta v Zlatých Moravciach.

Fortuna liga 2019/2020

16. kolo – sobota

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 5:0 (5:0)
Góly: 11. a 40. Sidibé, 27. a 45.+ P. Kolesár (prvý z pok. kopu), 43. Koštrna (vlastný)

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:1)
Góly: 59. Pintér (vlastný) – 25. Jarovič

AS Trenčín – FC Spartak Trnava 1:0 (1:0) – hralo sa v Žiline
Gól: 36. Bukari, ČK: 87. Bukari (Trenčín) po druhej ŽK

FC Nitra – MŠK Žilina 0:0

MFK Ružomberok – FK Senica 2:2 (0:2)
Góly: 63. Qose, 82. Twardzik (z pok. kopu) – 21. Samson, 40. Castaňeda

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF iClinic Sereď 2:0 (0:0)
Góly: 77. a 82. Šporar

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan sa stal v predstihu jesenným majstrom Fortuna ligy, DAC utrpel debakel v Michalovciach © SITA Všetky práva vyhradené.