Slováci zabojujú o body s Fínmi, Cíger premieša zostavu

Do bránky pôjde rovnako ako v sobotu proti Kanade Július Hudáček, obrany tiež zostanú bez zmeny.

PETROHRAD 15. mája (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger sa pred nedeľňajším duelom na majstrovstvách sveta v Rusku proti výberu Fínska rozhodol výraznejšie premiešať zloženie útokov. Do bránky pôjde rovnako ako v sobotu proti Kanade Július Hudáček, obrany tiež zostanú bez zmeny.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Dobrou správou je, že obranca Christián Jaroš nemá zlomenú sánku. „Dostal priamu strelu pukom do tváre, našťastie nejde o zlomeninu, no je otrasený. Verím, že večer nastúpi. Žalúdočné problémy ma Viedenský, no tiež verím, že večer bude v poriadku,“ prezradil kormidelník SR po nedeľňajšom rozkorčuľovaní a pokračoval: „Nejaké bodíky by sa nám zišli, ešte sme tu neskončili. V našej skupine je to celkom zamotané.

Odporúčame:

Video: Slovenskí hokejisti hladko podľahli Kanaďanom 0:5

Obrazom: Slováci neprekvapili, Kanaďania im dali lekciu

Médiá: Slovensku sa vzďaľuje štvrťfinále, Kanada ho zmietla

Rozobrali nás, priznal obranca Marinčin po prehre s Kanadou

S centrom Marekom Viedenským by v nedeľu mali nastúpiť Martin Bakoš a Tomáš Jurčo, s Martinom Réwayom krídelníci Libor Hudáček a Vladimír Dravecký. K Patrikovi Lušňákovi kouč priradil Pavla Skalického s Petrom Cehlárikom a Marko Daňo s Marekom Bartánusom budú na krídlach centra Tomáša Marcinka. „Takto by sme chceli nastúpiť, no pripúšťam ešte isté zmeny. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia s Jarošom a Viedenským,“ povedal Cíger.

Na nedeľňajšom rozkorčuľovaní boli na ľade len brankári Branislav Konrád a Samuel Baroš či útočníci Pavol Skalický s Petrom Cehlárikom.

Predpokladaná zostava slovenskej hokejovej reprezentácie na nedeľňajší večerný duel proti výberu Fínska na MS 2016:

J. Hudáček – Sekera, Marinčin, Švarný, Meszároš, J. Mikuš, Graňák, Jaroš – M. Bakoš, Viedenský, Jurčo – L. Hudáček, Réway, Dravecký – Skalický, Lušňák, Cehlárik – M. Bartánus, T. Marcinko, M. Daňo

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016