Slováci vyzvú Rusov v osemfinále MS v curlingu

Na svetovom šampionáte v Löfbergs Lila Arene sa v základnej časti hralo v 6 skupinách po 7 tímoch systémom každý s každým až do štvrtka 21. apríla. Do vyraďovacej časti postúpilo 16 najlepších družstiev, ktoré utvorili osemfinálové dvojice.KARLSTAD 22. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti v curlingu sa v úvodnom kole vyraďovacej fázy na 9. majstrovstvách sveta v mixoch vo švédskom Karlstade stretnú so súpermi z Ruska. Rozhodli o tom štvrtkové záverečné súboje v základnej časti šampionátu plus dodatočné kvalifikačné stretnutia.

Rusi sa stali víťazmi F-skupiny, Slováci boli v „áčku“ druhí. Slovensko na MS v mixoch reprezentuje duo Daniela Matulová, Ladislav Derzsi. Rusi a Slováci nastúpia proti sebe v piatok už o 9.00 h. Všetky osemfinálové zápasy sa hrajú v piatok v dvoch blokoch – od 9.00 h, resp. 12.30 h.

Na svetovom šampionáte v Löfbergs Lila Arene sa v základnej časti hralo v 6 skupinách po 7 tímoch systémom každý s každým až do štvrtka 21. apríla. Do vyraďovacej časti postúpilo 16 najlepších družstiev, ktoré utvorili osemfinálové dvojice. Pokračovať sa bude systémom play-off od osemfinále až po finále. Hrať sa bude o každé z prvých 12 miest, keďže svetový šampionát je prvým kvalifikačným podujatím na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Ešte v piatok popoludní a podvečer prídu na rad aj zápasy tímov, ktoré neuspeli v osemfinále, resp. štvrťfinálové súboje. V Kórejskej republike sa bude hrať mix v curlingu na zimných olympijských hrách vôbec po prvý raz. Body do olympijskej tabuľky si pripíše najlepších 12 tímov z Karlstadu, zlatí medailisti ich dostanú 14, strieborní 12 a bronzoví 10 bodov. Tím na 12. mieste si odnesie 1 bod.

Dvojice a program osemfinále: Nový Zéland – Kanada, Estónsko – Nórsko, USA – Rakúsko, Rusko – Slovensko (všetky o 9.00 h), Fínsko – Írsko, Čína – Dánsko, Maďarsko – Škótsko, Kórejská republika – Anglicko (všetky o 12.30 h)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2016