Slováci vyhrávajú nad Maďarmi, skóre otvoril Marcinko

Priebežný výsledok prvého zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie na svetovom šampionáte v Rusku.PETROHRAD 7. mája (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejisti hrajú svoj úvodný zápas na tohtoročnom svetovom šampionáte. Ich súperom sú Maďari – nováčikovia medzi najlepšou šestnástkou národných tímov. Zápas sa v Športovom komplexe Jubilejnyj začal o 11:15, hlavnými rozhodcami sú Američan Timothy Mayer a Švajčiar Marc Wiegand, na čiarach je rovnako americko – švajčiarska dvojica Judson Ritter, Roman Kaderli.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Je to prvý vzájomný zápas oboch mužstiev po dlhých siedmich rokoch, naposledy sa stretli koncom apríla 2009 vo švajčiarskom Klotene, vtedy rovnako vo svojom otváracom súboji svetového šampionátu triumfovali Slováci 4:3 gólom Ľuboša Bartečka trinásť sekúnd pred treťou sirénou.

Zostava Slovenska sa nelíši od tej, ktorú vo štvrtok avizoval tréner Zdeno Cíger a je rovnaká, ako tá v generálke na šampionát proti Dánsku. V bránke je Branislav Konrád, prvú obranu tvoria Andrej Meszároš s Michalom Sersenom, v elitnom útoku hrajú Martinovia Bakoš s Réwayom a Marko Daňo.

Majstrovstvá sveta v hokeji B-skupina (Petrohrad)

Slovensko – Maďarsko 1:0 (1:0) – prebieha I. tretina

Gól:
07:07 – 1:0 T. Marcinko (D. Graňák, V. Dravecký)

Vylúčenia:
04:27 Maton Vas – 2 min. (podrazenie)
12:19 Tomáš Hrnka – 2 min. (nedovolené bránenie)

strely na bránu: 8:4, vylúčenia: 0:1 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Mayer (USA), Wiegand (Švajč.) – Ritter (USA), Kaderli (Švajč.)

Zostavy:
Slovensko: Konrád (J. Hudáček) – Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, J. Mikuš, Švarný, Jaroš – M. Bakoš, Réway, Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, T. Marcinko, M. Bartánus – T. Hrnka, A. Šťastný, Lušňák
Maďarsko: Rajna (Hetényi) – Wehrs, Dudas, Szirányi, Sagert, Stipsicz, M. Vas, Garát – G. Nagy, Sofron, Bartalis – Kóger, Galló, Sarauer – Kovács, J. Vas, Sebök – K. Nagy, Magosi, Banham – Benk

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. mája 2016