Slováci v AHL bodovali, Cehlárik už má 20 bodov a Fehérváry je na desiatich (video)

16.12.2019 (Webnoviny.sk) – Štyria slovenskí hokejisti sa predstavili v nedeľňajších zápasoch nižšej zámorskej súťaže American Hockey League (AHL) a všetci bodovali. Peter Cehlárik prispel dvoma asistenciami a Róbert Lantoši jednou prihrávkou k hladkému triumfu Provindence Bruins nad Springfieldom Thunderbirds 5:0.

Cehlárik nazbieral v 22 zápasoch sezóny 20 bodov (8+12), Lantoši v 26 zápasoch 19 bodov (7+12). Hráčom Providence patrí v Atlantickej divízii AHL druhá priečka iba o skóre za Hartfordom.

Po jednej asistencii si v nedeľu pripísali aj obranca Martin Fehérváry a útočník Adam Ružička, obaja sa so svojimi tímami tešili z víťazstiev. Hershey Bears s Fehérvárym v zostave zdolalo Lehigh Valley Phantoms 3:1 a mladý Slovák zaznamenal aj 2 plusové body a 4 trestné minúty.

Fehérváry sa vo svojej premiérovej sezóne v zámorí dostal v AHL na 10 kanadských bodov (3+7). Rovnako 20-ročný Ružička raz asistoval pri triumfe Stocktonu Heat nad San Jose Barracuda 5:2. Mladý center má na konte 12 bodov z 24 zápasov. Stockton je druhý v Pacifickej divízii.

Výsledky – AHL

nedeľa

Providence – Springfield 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
* Peter Cehlárik – 2 asistencie, 4 strely, 1 pluska, 2 trestné minúty
* Róbert Lantoši (obaja Providence) – 1 asistencia, 2 strely, 1 plusový bod

Hershey – Lehigh Valley 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
* Martin Fehérváry (Hershey) – 1 asistencia, 1 strela, 2 plusové, 4 trestné minúty

Stockton – San Jose 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
* Adam Ružička (Stockton) – 1 asistencia, 2 strely, 1 plusový bod

Viac k témam: AHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci v AHL bodovali, Cehlárik už má 20 bodov a Fehérváry je na desiatich (video) © SITA Všetky práva vyhradené.