Slováci na majstrovstvách Európy podľahli Čiernohorcom

Už pred týmto súbojom bolo jasné, že Slováci postúpia do vyraďovacej časti z posledného štvrtého miesta

BELEHRAD 14. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia neuspela na 32. majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade ani vo svojom treťom vystúpení v základnej A-skupine, keď vo štvrtok podvečer podľahla favorizovanému výberu Čiernej Hory 6:15 a na šampionáte má zatiaľ tri prehry. Už pred týmto súbojom bolo jasné, že Slováci postúpia do vyraďovacej časti z posledného štvrtého miesta v A-skupine a v sobotu 16. januára o 18.45 h ich v osemfinále čaká duel proti víťazovi „béčka“, pravdepodobne domácemu Srbsku.

Zverenci Antonia Estellera v úvodnej štvrtine ako-tak držali krok so súperom a premiérovo na turnaji dali v jednej štvrtine tri góly (Maroš Tkáč, Faměra, Brúder). Všetko to boli situácie tesne po skončení početnej výhody. Prišla však druhá osemminútovka a náskok súpera narástol už na deväť gólov. Čiernhorci potrebovali triumf aspoň o trinásť presných zásahov, aby sa stali víťazmi skupiny, každú šancu na skórovanie sa tak snažili využiť. V III. štvrtine sa slovenskému tímu podarilo skorigovať vedenie súpera, v záverečnej sa rozdiel zvýšil na konečných 9 gólov.

Slováci v Belehrade štartujú na ME prvýkrát po ôsmich rokoch, predtým sa naposledy predstavili v španielskej Málage 2008.

Majstrovstvá Európy 2016 vo vodnom póle – Belehrad (Srb.) – štvrtok – výsledky:

Španielsko – Holandsko 15:4 (5:0, 2:1, 3:2, 5:1)

Čierna Hora – Slovensko 15:6 (6:3, 6:0, 1:2, 2:1)
Góly: Radovič 4, M. Janovič 4, Paskovič 3, Ivovič a N. Janovič po 2 – Maroš Tkáč, Faměra, Brúder, Baláž, Polovic a Seman po 1
Vylúčenia: 8:7, presilovky: 7/3 – 8/0, pok. hody: 2/2 – 0, rozhodovali: Stavridis (Gréc.) a Ohme (Nem.), 2000 divákov

Zostavy:
Čierna Hora: Lazovič, Ščepanovič – Draško Brguljan, Paskovič, Petrovič, Darko Brguljan, Radovič, M. Janovič, N. Janovič, Ivovič, Misič, Vukčevič, Jokič
Slovensko: Kozmér (Gogola) – Faměra, Zaťovič, Baláž, Seman, T. Bielik, Maroš Tkáč – Hrošík, Ďurík, Polovic, Kolárik, Brúder