Skvelá Mariana Petrušová sa po bronze teší aj zo zlata, je majsterkou Európy

13.7.2019 (Webnoviny.sk) – Slovensko sa v sobotu predpoludním dočkalo zlatej medaily na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach. V pretekoch žien do 23 rokov ju v disciplíne K1 na 1000 m vybojovala Mariana Petrušová.

Stále len 19-ročná kajakárka finišovala v čase 3:58,463 min a o 1,285 s rýchlejšie ako strieborná reprezentantka Švédska Anna Zagorská. Bronz si vybojovala Nemka Carola Schmidtová (+1,745).

Pre rodáčku z Komárna Petrušovú je to druhá „veľká“ medaila v krátkom časovom slede, pred 16 dňami bola bronzová v pretekoch na 5000 m na Európskych hrách v bieloruskom Minsku.

V A-finále sa v sobotu predpoludním dosiaľ zo Slovákov predstavila aj juniorka Katarína Pecsuková. Skončila šiesta v K1 na 1000 m, zvíťazila Maďarka Zsóka Csikósová.

Viac k témam: majstrovstvá Európy v rýchlostnej kanoistike
Zdroj: Webnoviny.sk – Skvelá Mariana Petrušová sa po bronze teší aj zo zlata, je majsterkou Európy © SITA Všetky práva vyhradené.