ŠKODA podporuje slovenský hokej už štrnásť rokov

BRATISLAVA 6. mája (WBN/PR) – Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi s podporou značky ŠKODA už túto sobotu na svoj prvý zápas na 80. Majstrovstvách sveta IIHF v ľadovom hokeji. Značka ŠKODA patrí k významným a dlhoročným podporovateľom slovenského hokeja. ŠKODA AUTO Slovensko je top partnerom Slovenského zväzu ľadového hokeja a slovenskej hokejovej reprezentácie od roku 2002. Z pozície hlavného partnera podporuje aj najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž Tipsport extraligu.

„Ľadový hokej a ŠKODA majú veľa spoločného, na Slovensku obzvlášť. Hokej patrí medzi najobľúbenejšie športy Slovákov, automobily značky ŠKODA sú zase ich najžiadanejšou voľbou. ŠKODA AUTO Slovensko je dlhodobo jedným z najväčších podporovateľov slovenského hokeja, tak na úrovni reprezentácie a zväzu, ako aj slovenskej najvyššej súťaže alebo hendikepovaných sledge hokejistov. Rovnako ako každý rok na majstrovstvách sveta, aj teraz budeme slovenskému tímu na čele s trénerom Zdenom Cígerom držať palce,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA AUTO Slovensko je top partnerom Slovenského zväzu ľadového hokeja a slovenskej hokejovej reprezentácie od roku 2002. O mobilitu hokejového hnutia sa aktuálne stará 11 automobilov značky ŠKODA počnúc modelom Rapid, Yeti až po vlajkovú loď značky, model Superb. Z pozície hlavného partnera podporuje mladoboleslavská značka najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž Tipsport extraligu. ŠKODA podporuje na Slovensku aj hendikepovaných sledge hokejistov.

Najdôležitejšie piliere sponzoringovej stratégie spoločnosti sú ľadový hokej, cyklistika a motoristický šport. Už od roku 1992 je ŠKODA partnerom IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Na Majstrovstvách sveta IIHF v ľadovom hokeji 2016 v Rusku bude logo značky ŠKODA vidieť na dresoch a prilbách národných tímov Českej republiky a Slovenska. Okrem toho ŠKODA ako hlavný sponzor podporuje tiež Champions Hockey League (CHL) a je partnerom niekoľkých hokejových tímov. Od roku 2012 značka tiež výrazne podporuje dorast. ŠKODA Junior Ice Hockey Cup ponúka mladým talentom príležitosť preukázať svoje schopnosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. mája 2016