Skalica nenastúpi v Košiciach a v Piešťanoch

Vo štvrtok o tom klub informoval spoločnosť Pro-Hokej ako riadiaci orgán Tipsport ligy
BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK 36 Skalica nenastúpia na zápasy najvyššej slovenskej súťaže v piatok 5. 2. a v nedeľu 7. februára. Vo štvrtok o tom klub informoval spoločnosť Pro-Hokej ako riadiaci orgán Tipsport ligy. Odvolal sa na vážne vnútorné problémy. V piatok sa mali Skaličania predstaviť na ľade lídra z Košíc, v nedeľu v Piešťanoch.

Riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner z toho dôvodu zvolal na utorok 9. februára 2016 mimoriadne zasadnutie športovej rady, ktorá ako poradný orgán predstavenstva Pro-Hokeja prerokuje vzniknutú situáciu. V ten istý deň a z toho istého dôvodu mimoriadne zasadne aj predstavenstvo spoločnosti Pro-Hokej.

Situácia v hokejovej Skalici bola už nejaký čas kritická. Klub vraj musí do nedele 7. februára uhradiť záväzok vo výške 68-tisíc eur, čo však nie je celý dlh na ramenách klubu. Vedenie HK 36 deklarovalo, že má otvorené brány pre všetky subjekty, ktoré prejavia záujem o bezodkladnú pomoc. V závere minulého týždňa sa situáciou zaoberala aj samospráva. Primátor Ľudovít Barát však odmietol pomoc tvrdiac, že ide o hádzanie problému na hlavu niekoho iného. Sumu 350-tisíc eur, ktorou vraj operoval generálny manažér skalického klubu Tibor Martinčič na zasadnutí mestského zastupiteľstva, označil Barát za úplne nereálnu. „Rozhodne mám záujem, aby sa tu hokej na istej úrovni hral. Ale mesto nemá možnosť financovať klub v tom finančnom objeme, ako klub HK 36 požadoval,“ povedal primátor.

Skaličania figurujú v tabuľke Tipsport ligy 2015/2016 na poslednom desiatom mieste a je pravdepodobné, že sa nevyhnú súbojom play-out o udržanie v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. Do konca základnej časti zostáva odohrať desať kôl.

Zmena nastáva aj v nedeľňajšom televíznom rozpise, namiesto zápasu ŠHK 37 Piešťany – HK 36 Skalica diváci uvidia šláger 46. kola Tipsport ligy HK Nitra – HC 05 iClinic Banská Bystrica so začiatkom zápasu o 17.00 h.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2016