Simon Yates neprešiel antidopingovou kontrolou, viní lekára

Lekár tímu Orica GreenEdge nepožiadal o terapeutickú výnimku na užívanie terbutalínu.SYDNEY 29. apríla (WebNoviny.sk) – Britský cyklista Simon Yates neprešiel antidopingovou kontrolou po marcových pretekoch Paríž – Nice, jeho tím Orica GreenEdge to pripisuje administratívnej chybe.

Dvadsaťtriročný jazdec mal nepriaznivý analytický výsledok na liek terbutalín, ktorý užíval pri astme. Tímový lekár ho síce uviedol do spisu pre potreby antidopingových komisárov, ale vlastnou chybou formálne nepožiadal o terapeutickú výnimku na jeho užívanie. Preto sa prípad posudzuje ako porušenie pravidiel zo strany majstra sveta v bodovacích pretekoch na dráhe z Minska 2013.

„Ide o výsostne ľudskú chybu, lekár za ňu prevzal plnú zodpovednosť. Simon Yates nespravil nič zlé. Tím sa hlási k zodpovednosti a Simonovi poskytne stopercentnú podporu,“ vyhlásilo zoskupenie Orica GreenEdge krátko po tom, ako britská asociácia British Cycling referovala o prípade bez uvedenia jazdcovho mena. Tím v súčasnosti rieši celú záležitosť s Medzinárodnou cyklistickou úniou (UCI).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. apríla 2016