Silvestrovské oslavy v Bratislave budú v novom šate

Nový rok hlavné mesto privíta tradičným ohňostrojom nad Dunajom, chýbať nebude ani tanečná párty na Hviezdoslavovom námestí.BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) – Silvestrovské oslavy v Bratislave budú tento rok v novom šate. Namiesto tradičných kapiel ako Polemic či Hex bude rozlúčku so starým rokom v centre Bratislavy spríjemňovať swingová kapela Swingless Jazz Ensemble.

Dvadsaťdvačlennému big bandu bude počas silvestrovskej noci patriť pódium na Hlavnom námestí. Hviezdoslavovo námestie bude patriť tanečnej párty, tentoraz v réžii dídžejov z bratislavského tanečného klubu. Príchod Nového roka privíta hlavné mesto tradičným ohňostrojom nad Dunajom. Informoval o tom na tlačovej konferencii Pavol Murín z občianskeho združenia Hlava 98, ktoré silvestrovské oslavy spolu s hlavným mestom organizuje.

Obrazom: Minuloročný Silvester v Bratislave a Košiciach

Oslavy príchodu Nového roka sa so silvestrovskou polnocou nekončia

Oslavy tento rok mesto pripravilo ako silvestrovskú prechádzku po námestiach. „Oslavy sme pripravili ako prechádzku silvestrovským korzom od Primaciálneho námestia cez Hlavné až po Hviezdoslavovo,“ hovorí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Začína sa už cez deň na klzisku na Primaciálnom námestí, ktoré bude patriť deťom. Od 19:00 sa oslavy presunú k pódiu na Hlavnom námestí, kde sa začne celovečerná swingová tančiareň, ktorá potrvá do 01:00.

Tancovať sa bude aj na Hviezdoslavovom námestí, tanečné hity budú až do 02:00 púšťať kluboví dídžeji DJ Gonzo, DJ Kinet či DJ Yellov Box. Nový rok hlavné mesto privíta silvestrovským ohňostrojom nad Dunajom, ten bude možné pozorovať z Námestie Ľudovíta Štúra a Rázusovho nábrežia. „Snažíme sa priniesť do osláv nového ducha a sľubujeme si od toho kvalitnú zábavu,“ hovorí o novom koncepte silvestrovských osláv Murín.

Oslavy príchodu Nového roka sa však so silvestrovskou polnocou nekončia, program bude na Hlavnom námestí pokračovať aj 1. januára, od 15:00 do 18:00 bude pódium patriť kapele Funny Fellows.

Vojsť do centra mesta sa bude dať cez 11 kontrolovaných vstupov

Novoročné oslavy budú mesto stáť približne 50-tisíc eur, z toho sedemtisíc eur pôjde na ohňostroj. Na poriadok a bezpečnosť budú aj tento rok dohliadať policajti spolu so strážnou službou. Podľa Petra Kožíka z bratislavskej mestskej polície bude počas silvestrovských osláv v centre mesta 81 štátnych a 41 mestských policajtov.

Vojsť do centra mesta sa bude dať cez 11 kontrolovaných vstupov, ktoré budú strážiť príslušníci strážnej služby spolu s policajtmi. Do dejiska osláv nepustia ľudí pod vplyvom alkoholu či drog, kontrolovať tiež budú, či návštevníci nemajú pri sebe nebezpečné predmety, fľaše a podobne. Na Primaciálnom námestí bude zriadené aj záchytné miesto, kde budú môcť rodičia nájsť svoje zatúlané detičky.

Mestská hromadná doprava bude na Silvestra jazdiť podľa víkendového cestovného harmonogramu. Cezhraničné a regionálne linky 525, 801, 901 a 153 budú premávať ako v prázdninový pracovný deň. Nočné linky mestskej hromadnej dopravy budú počas silvestrovskej noci jazdiť až do 06:30.

Dopravný podnik Bratislava počas silvestrovských osláv posilní električkovú, autobusovú a trolejbusovú dopravu. Pred polnocou a po nej budú linky N93, N95 do Petržalky, trolejbus N72 na Dolné hony či električky N5, N8, N10 do Dúbravky, Rače a Ružinova premávať v 15-minútových intervaloch. Ostatné linky nočnej dopravy a mimoriadne vypravené nočné električky budú premávať celú noc až do rána v 30-minútových intervaloch.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. decembra 2015