Sieť na rokovania so Smerom o zostavení vlády nepríde

Slovensko potrebuje podľa Radoslava Procházku v časoch, do ktorých sa blíži, vládu s pevnou väčšinou.BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Strana Sieť sa na rokovaniach so Smerom-SD o zostavení vlády nezúčastní, vyhlásil to v pondelok po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom v Prezidentskom paláci predseda Siete Radoslav Procházka. Hlava štátu totiž v utorok 8. marca poverí šéfa Smeru Roberta Fica, aby zostavil vládu. O krokoch a neúčasti na rokovaniach s Ficovou stranou dnes Procházka informoval aj prezidenta.

„Nemáme dôvod na rokovanie so Smerom-SD. Rešpektujeme fakt, že mandát zostaviť vládu Sieť nedostala a predsedníctvo strany dnes hovorilo aj o tom, že chce akýkoľvek svoj ďalší postoj prispôsobiť krokom prezidenta,“ povedal Procházka.

Odporúčame:

Online: Prezident Kiska prijma lídrov strán, Kotlebovi dal košom

ĽSNS reaguje na rozhodnutie Kisku neprijať Kotlebu v paláci

Zeman sa obul do Kotlebovej strany, čaká trestné oznámenie

Peter Belinský odstúpil z funkcie podpredsedu KDH

Procházka si vie predstaviť širokú koalíciu

Koalíciu so stranou SNS si šéf Siete predstaviť vie. No aj toto je podľa neho vec, pri ktorej potrebuje silnejší mandát, nielen svoju osobnú predstavu. „Predsedníctvo práve preto povedalo, že bude reagovať na vývoj situácie v závislosti od toho, aké rozhodnutia prijme Andrej Kiska,“ vysvetlil novinárom.

Slovensko potrebuje podľa Procházku v časoch, do ktorých sa blíži, vládu s pevnou väčšinou. Dodal, že všetko závisí od toho, kto bude rokovania viesť, a práve preto bude čakať na to, čo spraví prezident. „Pre nás priama účasť na vláde nemusí byť podmienkou podpory. Nemusíme byť súčasťou vlády, aby sme ju podporili. Nejde nám o to, aby sme mali nejaký rezort alebo kreslo, ale aby sme presadili nejaké veci navyše,“ priblížil. V prípade vyjadrení na adresu ďalších scenárov, ako je úradnícka vláda či predčasné voľby, si však musí pýtať mandát predsedníctva.

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Obrazom: Prezident Kiska prijal lídrov strán, Kotlebovi dal košom

TAKTO PREBIEHALI PARLAMENTNÉ VOĽBY

Na rokovaní so Sulíkom sa Sieť určite zúčastní

Sieť podľa Procházku určite nebude prekážkou pre vytvorenie stabilnej vlády. Avšak, akýkoľvek konkrétny postoj ku konkrétnej zostave si nechá až na čas, keď Andrej Kiska urobí iné rozhodnutie. „Podporíme stabilnú vládu, ktorá bude mať šancu tu reálne vládnuť,“ poznamenal.

Na rokovaní s predsedom SaS Richardom Sulíkom sa Sieť určite zúčastní, pričom jej predseda si tiež vie predstaviť širokú pravicovú koalíciu. „Či to bude stabilná vláda, na to by sme potrebovali vešteckú guľu. No pre nás prichádza do úvahy akákoľvek účasť na vláde len vtedy, ak je nástrojom a prostriedkom na presadenie obsahu,“ dodal na záver Procházka.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2016