Severná Kórea po zjazde vládnucej strany zvolala parlament

Plnohodnotné zasadnutie parlamentu sa uskutočnilo naposledy vlani v apríli, straníckemu zjazdu však v závere marca predchádzala menšia schôdza.

Pchjongjang 29. júna (WebNoviny.sk) – Členovia parlamentu Severnej Kórey sa zišli dnes v Pchjongjangu na svojom najnovšom zasadnutí, o ktorom sa predpokladá, že nadviaže na zjazd vládnucej Kórejskej strany práce zo začiatku mája.

Agentúra AP informuje, že zatiaľ nie je známe, ako dlho bude Najvyššie ľudové zhromaždenie zasadať, delegáti sa však obvykle schádzajú na niekoľko dní.

Odhaduje sa, že na dnešnom otvorení schôdze sa zúčastnilo približne 600 delegátov. Plnohodnotné zasadnutie parlamentu sa uskutočnilo naposledy vlani v apríli, straníckemu zjazdu však v závere marca predchádzala menšia schôdza.

Tohtoročný siedmy zjazd Kórejskej strany práce bol prvým takýmto podujatím za posledných 36 rokov. Vodca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) Kim Čong-un na ňom predstavil svoje priority a oznámil personálne zmeny na najvyššej úrovni vedenia štátu. Očakáva sa, že parlament schváli rozhodnutia prijaté na straníckom zjazde.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. júna 2016