Šesť ľudí sa po testovaní lieku nachádza v kritickom stave

Liek pacienti dobrovoľne užili v rámci testu na klinike v bretónskom meste Rennes. Paríž 15. januára (WebNoviny.sk) – Šesť ľudí sa nachádza v kritickom stave a jedna osoba upadla do kómy po teste neznámeho lieku vo Francúzsku. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na dnešné vyhlásenie tamojšieho ministerstva zdravotníctva.

Ministerstvo zatiaľ neuviedlo, na čo mal zmienený liek slúžiť. Dodalo však, že zdravie všetkých šiestich pacientov bolo pred jeho orálnym užitím dobré. Liek pacienti dobrovoľne užili v rámci testu na klinike v bretónskom meste Rennes, uviedla spravodajská stanica BBC.

„Tento test sa uskutočnil na súkromnom zariadení špecializovanom na vykonávanie klinických testov,“ spresnilo francúzsky rezort zdravotníctva.
Francúzska televízna stanica iTélé uviedla, že testovaným liečivom bol liek proti bolesti, ktorý obsahoval marihuanu.

Klinika v Rennes momentálne pozastavila všetky ďalšie testovania tohto lieku a všetkých dobrovoľníkov, ktorí sa doposiaľ na jeho testovaní podieľali, si teraz volajú nazad do nemocnice.

Na kliniku sa podľa slov ministerstva zdravotníctva chystá ešte dnes poobede vycestovať šéfka rezortu Marisol Tourainová, ktorá tento incident označila za „veľmi vážnu nehodu“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. januára 2016