Sersen opustil ľad na nosidlách, na MS skončil aj Šťastný

Obranca Michal Sersen má zlomenú nohu a útočník Andrej Šťastný asi odtrhnutý prsný sval.PETROHRAD 11. mája (WebNoviny.sk) – Svetový šampionát v Rusku sa predčasne skončil pre ďalších dvoch slovenských hokejových reprezentantov Michala Sersena a Andreja Šťastného, oznámil tréner tímu Zdeno Cíger. Obaja sa zranili v stredajšom stretnutí petrohradskej B-skupiny proti Bielorusku (2:4).

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Obrazom: Slováci prehrali s Bielorusmi

Tridsaťročného obrancu v tretej tretine z ľadu ho museli odniesť na nosidlách. Zadák bratislavského Slovana v štyroch dueloch dosiahol jednu asistenciu, šesť striel a dva mínusové body.

„Nevidel som to presne, ale vyzeralo to veľmi zle. Dostal úder alebo náraz na mantinel, ale podstatné je to, že má zlomenú nohu a skončil. Po súboji som sa dozvedel, že Andrej Šťastný má asi odtrhnutý prsný sval a tiež pravdepodobne skončil,“ povedal tréner Zdeno Cíger.

Ďalší z hráčov Slovana Šťastný na MS nebodoval, v štyroch dueloch si pripísal štyri trestné minúty a dve strely. Na majstrovstvách sveta už skôr dohral aj Tomáš Hrnka, ktorý si zranil kľúčnu kosť a v stredu odletel na Slovensko.