Šéf ruského parlamentu zaútočil na populárneho ministra, prerušil jeho prejav a vynadal mu

405179_russia_us_media_59004 972069cbca094d398368d638b175588a 676x492.jpg

MOSKVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Predseda Štátnej dumy, dolnej komory ruského parlamentu, v stredu nečakane vynadal ministrovi pre hospodársky rozvoj Maximovi Oreškinovi a prerušil jeho prejav na pôde parlamentu.

Vjačeslav Volodin, jeden z najbližších mužov ruského prezidenta Vladimira Putina, tak zaútočil na jedného z najpopulárnejších ruských politikov súčasnosti, o ktorom ruské médiá súdia, že by mohol mať ambície nahradiť Putina vo funkcii prezidenta.

Volodin, ktorý je známy aj na Slovensku častými kontaktmi s predsedom slovenského parlamentu Andrejom Dankom, sa na Oreškina v strede jeho prejavu oboril s tým, že to, čo poslancom hovorí, je príliš nekonkrétne a že sa na svoje vystúpenie údajne zle pripravil.

Volodin sa Oreškina okrem iného pýtal, čo všetko robí pre naplnenie vízií, ktoré predostrel Putin vo svojom februárovom prejave o stave krajiny a ktoré sa týkali oblasti hospodárstva.

Viac k témam: Štátna duma
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf ruského parlamentu zaútočil na populárneho ministra, prerušil jeho prejav a vynadal mu © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2019