Šatan sa blysol hetrikom, veteráni získali historický bronz

Slovenskí veteráni v súboji o bronz na Vianočnom turnaji v Minsku deklasovali Švédov 17:3.MINSK 7. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový výber veteránov zvíťazil vo svojom záverečnom vystúpení na vianočnom turnaji v bieloruskom Minsku nad Švédmi vysoko 17:3 a získal bronzové medaily. Na tomto podujatí je to premiérový cenný kov pre Slovákov, v predchádzajúcich dvoch edíciách obsadili zhodne 4. miesta. Do duelu o bronz sa zverenci trénera Júliusa Šuplera prebojovali zo základnej A-skupiny, v ktorej zdolali mužstvá SAE i Švajčiarska, podľahli len domácim Bielorusom v zostave aj s prezidentom krajiny Alexandrom Lukašenkom.

„Výsledok pre nás na tomto turnaji nemal pre nás takú dôležitosť ako pre domácich. Prišli sme si najmä zahrať hokej, prehru s Bielorusmi sme vedeli veľmi rýchlo hodiť za hlavu. Pre nás je celý turnaj skôr spoločenská udalosť. Je tu veľa chalanov, s ktorými som hral v reprezentácii a v Trenčíne, či proti ktorým som nastupoval v extralige. Vidieť sa po dlhých rokoch, stretnúť sa na ľade a zahrať si hokej je veľmi zaujímavá skúsenosť,“ povedal Miroslav Šatan, ktorý sa vo štvrtok prezentoval hetrikom.

Vianočný hokejový turnaj veteránov v Minsku (Biel.) – zápas o 3.miesto:

Slovensko – Švédsko 17:3 (5:1, 7:0, 5:2)

Góly SR: Štefanech, Jánoš a Šatan po 3, Uram 2, Lezo, P. Filip, Chatrnúch, Opatovský, Sekeráš a Sopkovič po 1

Vylúčení: 1:2 na 2 min

Zostava SR: Lipovský – Sekeráš, Štrbák, I. Droppa, Hriňa, Chatrnúch, Vorobel, Schill – Uram, Šatan, Jánoš – Opatovský, Lezo, J. Zlocha – Mahdalík, J. Šimčík, Štefanech – Kottner, P. Filip, Sopkovič

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. januára 2016