SaS nepodporí mimoriadnu schôdzu o konšpiráciách Smeru-SD, Fico podľa Sulíka stelesňuje zlo

492735_12 676x451.jpg

8.6.2023 (SITA.sk) – Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) nepodporia mimoriadnu parlamentnú schôdzu na návrh Smeru-SD o vymyslených konšpiráciách v súvislosti s predčasnými voľbami. Konštatuje to SaS vo svojom stanovisku.

Smer klame a zavádza verejnosť

Strana Smer môže zabudnúť na to, že sa budeme podieľať na jej kampani, ktorá je založená na konšpiráciách a šírení nenávisti. Robert Fico stelesňuje zlo, ktoré nás čaká, v prípade, ak vyhrá voľby. Rozoštváva spoločnosť, klame a zavádza verejnosť,“ vyhlásil predseda SaS Richard Sulík.

Zároveň dodal, že Fica vyzýva na súboj o program a nie o to, kto dokáže viac šíriť nenávisť. Predseda Smeru-SD by sa podľa neho mal radšej venovať programu a nie „tomuto nedôstojnému divadlu“. Podľa poslanca Národnej rady SR za SaS Juraja Krúpu je mimoriadna schôdza o kampani NATO viac ako absurdná.

Propaganda z Kremľa

NATO nie je náš nepriateľ, sú to naši spojenci. Tvrdiť opak je len podieľanie sa na propagande z Kremľa,“ povedal. Kampaň, o ktorej šíri konšpirácie Smer-SD, sa podľa neho s najväčšou pravdepodobnosťou ani neuskutoční do volieb. „Navyše, na prednáškach a kritickom skúmaní o hybridných hrozbách nevidím nič zlé,“ dodal Krúpa.

Viac k témam: Liberáli, mimoriadna schôdza, Opozícia, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – SaS nepodporí mimoriadnu schôdzu o konšpiráciách Smeru-SD, Fico podľa Sulíka stelesňuje zlo © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júna 2023