Šarapovová neprešla dopingovou skúškou v Melbourne

Na tohtoročnom Australian Open v Melbourne ruská tenistka neprešla dopingovou skúškou. Prípravok, ktorý brala od roku 2006 sa na listinu zakázaných prostriedkov dostal až v roku 2016.LOS ANGELES 7. marca (WebNoviny.sk) – Ruská tenistka Maria Šarapovová neprešla dopingovou skúškou na tohtoročnom Australian Open v Melbourne. Dozvedela sa to pred niekoľkými dňami listom od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF).

Podľa vyjadrenia bývalej svetovej jednotky a držiteľky kariérneho Grand Slamu ide o prípravok meldonium, ktorý brala od roku 2006, ale na listinu zakázaných prostriedkov sa dostal len od roku 2016.

„Desať rokov som brala medikament, ktorý sa od tohto roku stal nelegálnym. Hlboko sa ospravedlňujem všetkým fanúšikom. O možných dôsledkoch svojho konania zatiaľ nič neviem. Istá som si len tým, že zatiaľ nechcem končiť kariéru,“ uviedla Šarapovová v priamom prenose na tlačovej konferencii v Los Angeles.

Šarapovová priznala chybu v tom, že si nepozrela aktualizovaný zoznam zakázanách preparátov. „Žiaľ, ocitol sa tam aj meldonium, ktorý som roky užívala, lebo zlepšoval môj zdravotný stav,“ odpovedala na jednu z otázok novinárov Šarapovová.

Dvadsaťosemročná sedmička terajšieho renkingu Šarapovová tento rok pre problémy s ľavým predlaktím hrala iba na januárových grandslamových Australian Open, vo štvrťfinále nestačila na Američanku Serenu Williamsovú (4:6, 1:6). Minulý týždeň sa pre pretrvávajúce ťažkosti s rukou odhlásila z podujatia v kalifornskom Indian Wells (9. – 20. marca).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2016