Šarapovová a Bencicová sú v osemfinále Australian Open

Maria Šarapovová dosiahla jubilejné 600. víťazstvo v profesionálnej kariére. Prvý takýto triumf si pripísala vo februári 2002.MELBOURNE 22. januára (WebNoviny.sk) – Prvú osemfinálovú dvojicu ženskej dvojhry na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne podľa predpokladov utvorili Maria Šarapovová a Belinda Bencicová. Obe potrebovali na zdolanie prekážok v 3. kole tri sety.

Ruská tenistka Šarapovová nasadená ako piata zvíťazila nad premožiteľkou Magdalény Rybárikovej, Američankou Lauren Davisovou, 6:1, 6:7 (5), 6:0. Bol to jej jubilejný 600. víťazný zápas v profesionálnej kariére. Prvý takýto triumf si pripísala vo februári 2002. Osemnásťročná nasadená dvanástka zo Švajčiarska Bencicová zdolala Ukrajinku Katerynu Bondarenkovú 4:6, 6:2, 6:4.

VŠETKY SPRÁVY Z AUSTRALIAN OPEN

Niekdajšia jednotka renkingu WTA a šampiónka z Melbourne 2008 Šarapovová odohrala štatisticky zaujímavý zápas, v ktorom trval druhý set vrcholiaci v tesnom tajbrejku pre 103. hráčku rebríčka WTA Davisovú 77 minút, ale prvý a tretí spolu iba 57 minút. Šarapovová nastrieľala 16 es oproti jednému z rakety súperky, ale urobila aj 42 nevynútených chýb (bilancia 42:35). V celkovo získaných bodoch však triumfovala suverénne 100:64.

„Má to byť priateľské pripomenutie, že už nie som najmladšia?“ pobavene odpovedala Šarapovová počas pozápasového interview na kurte na otázku, čo pre ňu znamená 600 víťazstiev v kariére. „Som rada, že po nezvládnutej koncovke druhého setu, som sa v tom treťom posunula vyššie. Toto je grandslamová úroveň, tretie kolo, a nikto mi nedá zadarmo set alebo zápas,“ dodala Šarapovová už vážnejšie.

Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho dňa Australian Open

Kométa svetového tenisu Bencicová (13. v renkingu WTA) sa do osemfinále v Melbourne dostala vôbec po prvý raz, jej maximom z veľkej štvorky turnajov je štvrťfinále z New Yorku 2014. Bencicová mala proti K. Bondarenkovej pomer víťazných úderov a nevynútených chýb pasívny 26:29, ale využila 5 z 8 brejkbalov, kým jej súperka 3 zo 6.

„Som rada, že som vo 4. kole, ale proti Bencicovej to nebude jednoduché. Je to mladá ambiciózna hráčka, ktorá má za sebou prelomovú sezónu a neustále sa zlepšuje,“ uviedla Šarapovová k svojej najbližšej súperke, s ktorou nemajú spoločnú zápasovú minulosť.