Sádecký z Bratislava Capitals skolaboval v zápase Ice Hockey League, previezli ho do nemocnice

30.10.2021 (Webnoviny.sk) – Hokejisti iClinic Bratislava Capitals nedohrali piatkový súboj v nadnárodnej Ice Hockey League na ľade rakúskeho Dorbirnu. Stretnutie prerušili a neskôr zrušili po prvej tretine po kolapse útočníka hostí Borisa Sádeckého.

Domáci v tom čase viedli 1:0. Sádeckého previezli do nemocnice, kde ho umiestnili na Jednotke intenzívnej starostlivosti. Dvadsaťštyriročný útočník v doterajšom priebehu sezóny nazbieral sedem bodov za štyri góly a tri asistencie. Blysol sa najmä nedávno proti Klagenfurtu, keď k víťazstvu 6:2 pomohol hetrikom počas necelých 12 minút tretej tretiny.

„Zápas medzi Dornbirn Bulldogs a iClinic Bratislava Capitals bol po prvej tretine ukončený z dôvodu náhleho kolapsu Borisa Sádeckého na ľadovej ploche. Boris Sádecký je stabilizovaný na Jednotke intenzívnej starostlivosti, jeho stav neustále konzultujeme s ošetrujúcim lekárom,“ povedal prezident bratislavského klubu Ivo Ďurkovič na fejsbúkovom profile Capitals Bratislava.

Jediný slovenský zástupca v Ice Hockey League neskôr oznámil, že neodohrá ani sobotňajší súboj na ľade talianskeho súpera HC Pustertal Wölfe. „Zápas je odložený. O náhradnom termíne budeme informovať,“ napísali Bratislavčania.

Viac k témam: Ice Hockey League, Zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Sádecký z Bratislava Capitals skolaboval v zápase Ice Hockey League, previezli ho do nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.