Rybáriková skrečovala zápas druhého kola Australian Open

Magdaléna Rybáriková bola posledná slovenská zástupkyňa vo dvojhre na Australian Open. Už v prvom kole sa s turnajom rozlúčili Karolína Schmiedlová, Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová, Martin Kližan a Jozef Kovalík.MELBOURNE 20. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nedohrala zápas 2. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne. Rybáriková odstúpila zo stredajšieho súboja proti Američanke Lauren Davisovej po prvom sete, ktorý za 68 minút prehrala v tajbrejku tesne 6:7 (7).

VŠETKY SPRÁVY Z AUSTRALIAN OPEN

Za stavu 7:6 mala Slovenka setbal. Dôvodom jej skreču boli podľa spravodajstva Rádia Slovensko problémy s pravou nohou, ktoré ju limitovali už aj počas prvého setu. Zverenkyňa Petra Hubera si z Melbourne odnáša 70 bodov do hodnotenia WTA a prémiu
60 000 AUD brutto.

Rybáriková bola posledná slovenská zástupkyňa vo dvojhre na Australian Open. Ostatných päť Slovákov opustilo rady účastníkov melbournského superturnaja už po 1. kole. Boli nimi Karolína Schmiedlová, Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová, Martin Kližan aj Jozef Kovalík.

Obrazom: Najkrajšie momenty z tretieho dňa Australian Open

Dvadsaťsedemročná Rybáriková (75. v rebríčku WTA) bola proti 22-ročnej Davisovej (103.) miernou favoritkou, hoci Američanka v 1. kole vyradila Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú nasadenú ako dvadsiatu šiestu (1:6, 6:3, 6:4). V doteraz jedinom vzájomnom zápase zvíťazila skúsenejšia slovenská hráčka v roku 2013 na „harde“ v Memphise 7:6 (2), 6:2.

Slovenka hneď v úvode stretnutia získala podanie o 5 rokov mladšej Američanky a vzápätí potvrdila na 2:0. Rybáriková bola vo vedení aj 3:1 a 3:2, ale potom prišla o svoj servis a súperka vyrovnala krok aj skóre. Prvý set musel do tajbrejku, v ktorom Davisová viedla 3:1 aj 6:4, ale prvé dva setbaly ešte nevyužila. Sériou troch bodov Rybáriková otočila na 7:6, no potom nezvládla ani jedno svoje podanie a ponúkla súperke tretí setbal. Tá už nezaváhala. Súperkou Davisovej v 3. kole bude ruská favoritka a turnajová päťka Maria Šarapovová.

Držiteľka štyroch singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Rybáriková sa prebojovala do 2. kola na južnej pologuli tretí raz v rade po tom, ako pri prvých piatich štartoch v „main draw“ v metropole Viktórie vždy skončila už na úvod. Jej osobný rekord z turnajov „veľkej štvorky“ v podobe prienikov do 3. kola na US Open 2008 a 2009 a Wimbledone 2015 odolal.

Dvojhra žien – 2. kolo:
Lauren Davisová (USA) – Magdaléna Rybáriková (SR) 7:6 (7) – skreč, Rybáriková odstúpila pre zranenie

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.