Rusko začalo na juhozápade krajiny veľké vojenské manévre

Do bojovej pohotovosti uviedli niekoľko výsadkových jednotiek a vojenské prepravné letectvo. Do manévrov je zapojený južný vojenský obvod.

Moskva 8. februára (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vydal príkaz na rozsiahle vojenské manévre v juhozápadnej časti krajiny, a to na pozadí pretrvávajúceho napätia medzi Moskvou a Západom. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu uviedol, že do bojovej pohotovosti dnes skoro ráno uviedli niekoľko výsadkových jednotiek a vojenské prepravné letectvo. Do manévrov je zapojený južný vojenský obvod.

Táto oblasť zahŕňa i vojakov rozmiestnených na Kryme, čiernomorskom polostrove, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014, ako aj sily v Severnom Kaukazsku a juhozápadných oblastiach neďaleko ukrajinskej hranice.

Šojgu doplnil, že účelom manévrov je otestovať schopnosť vojska reagovať na teroristické hrozby a iné situácie. Ide o najnovšie nasadenie v sérii manévrov veľkého rozsahu, ktorých zámerom je posilniť vojenskú pripravenosť.

Testovanie má tiež ukázať, do akej miery sú vzdušné sily pripravené odpovedať na útoky nepriateľa zo vzduchu a ochraňovať dôležité vojenské a štátne zariadenia, dodal šéf ruského rezortu obrany podľa agentúry TASS.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. februára 2016