Ruskí „tajní“ z FSB musia posilniť ochranu informácií, špióni sa podľa Putina zaujímajú o zbrane

391638_putin 676x565.jpg

MOSKVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vyzval najdôležitejšiu štátnu spravodajskú službu, aby posilnila ochranu informácií týkajúcich sa nových ruských zbraní.

Vyjadril sa tak v stredajšom prejave k predstaviteľom Federálnej bezpečnostnej služby Ruskej Federácie (FSB), nasledovníčky sovietskej KGB. Putin v tejto súvislosti zdôraznil, že zahraniční špióni v poslednej dobe zintenzívnili úsilie o preniknutie do ruských tajomstiev.

Putin je sám veteránom KGB a FSB viedol v 90. rokoch, než sa rozhodol kandidovať za prezidenta. Ako povedal, zahraničné spravodajské služby stupňujú operácie v Rusku a pátrajú po politických, ekonomických aj vedeckých tajných informáciách.

Ruský líder poznamenal, že FSB minulý rok odhalila 129 vysokých predstaviteľov zahraničných spravodajských služieb a 465 ich agentov. Podľa jeho slov by mala FSB venovať zvýšenú pozornosť predovšetkým ochrane informácií, ktoré sa týkajú rozvoja, testovania a výroby nových ruských zbraní.

Viac k témam: FSB Ruská spravodajská agentúra, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí „tajní“ z FSB musia posilniť ochranu informácií, špióni sa podľa Putina zaujímajú o zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2019