Ruskí hokejisti vyhrali Pohár Prvého kanála, zápas proti Fínom sledovalo vyše 71-tisíc divákov

MOSKVA 16. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Ruska sa stali víťazmi domáceho turnaja o Pohár Prvého kanála. „Zborná“ triumf na podujatí spečatila nedeľňajším hladkým víťazstvo 5:0 nad výberom Fínska.

Rekordná návšteva

Súboj sa uskutočnil pod holým nebom v modernej futbalovej aréne v Petrohrade. Rozhodujúca bola druhá tretina, v ktorej Rusi strelili tri góly. Rusko si okrem triumfu na tradičnom domácom podujatí upevnilo aj pozíciu lídra v priebežnej tabuľke EHT.

Stretnutie Rusko – Fínsko sledovalo v hľadisku spolu 71 381 fanúšikov, čo je maximum v histórii ruského a sovietskeho hokeja. Európsky rekord patrí otváraciemu súboju MS 2010 v Nemecku, v Gelsenkirchene bolo na súboji Nemcov s Američanmi na tribúnach spolu 77 803 priaznivcov.

Švédi otočili zápas s Čechmi

Tretí na turnaji skončili Švédi, ktorí v nedeľu zdolali Čechov tesne 3:2. Do stretnutia pritom lepšie vstúpili českí hokejisti, ktorých dostal do vedenia v 14. min Tomáš Zohorna. Navyše, na jeho presný zásah nadviazal v 29. min Patrik Zdráhal a zdalo sa, že Česi majú zápas pod kontrolou.

„Tri korunky“ však ešte v druhej tretine dostal späť do boja o víťazstvo dvoma gólmi Emil Larsson a dokonalý obrat zavŕšil presným zásahom z 57. min Michael Lindqvist.

Viac k témam: Pohár prvého kanála, ruská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí hokejisti vyhrali Pohár Prvého kanála, zápas proti Fínom sledovalo vyše 71-tisíc divákov © SITA Všetky práva vyhradené.