Ruské veľvyslanectvo v Prahe bolo poliate tekutinou imitujúcou krv, išlo o reakciu na raketový útok v Kyjeve (video)

529145_praha 676x470.jpg

9.7.2024 (SITA.sk) – Po pondelňajšom rozsiahlom ruskom raketovom útoku na Ukrajinu, ktorý si vyžiadal zhruba štyri desiatky mŕtvych a približne 200 zranených, bolo ruské veľvyslanectvo v Prahe poliate červenou tekutinou imitujúcou krv. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na zábery na platforme X.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Video zobrazuje dve osoby, muža a ženu, ako vylievajú dve vedrá červenej tekutiny na ceduľku označujúcu veľvyslanectvo pred vchodom do jeho areálu. V popise na sociálnych sieťach bolo uvedené, že vedrá obsahovali kečup. Po tom, ako muž a žena vyprázdnili vedrá, k nim pristúpili muži zákona.

Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský po útokoch, ktoré zasiahli aj detskú nemocnicu v Kyjeve, pokarhal „užitočných idiotov“ snívajúcich o mieri s Ruskom. Prezident Petr Pavel zasa vyhlásil, že „Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruské veľvyslanectvo, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruské veľvyslanectvo v Prahe bolo poliate tekutinou imitujúcou krv, išlo o reakciu na raketový útok v Kyjeve (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2024