Rusi zdolali Nórov na nulu a stali sa lídrami A-skupiny

Po bezgólovej úvodnej tretine prelomili zverenci trénera Olega Znaroksa defenzívu severanov až v 23. minúte.

MOSKVA 16. mája (WebNoviny.sk) – Domáce Rusko podľa očakávania zvíťazilo v pondelkovom stretnutí na 80. majstrovstvách sveta v hokeji nad Nórskom 3:0 a v tabuľke moskovskej A-skupiny sa dostalo na líderskú pozíciu o skóre pred Česko.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Po bezgólovej úvodnej tretine prelomili zverenci trénera Olega Znaroksa defenzívu severanov v 23. min zásluhou Ivana Telegina, v závere druhej tretiny zvýšil na 2:0 Artemij Panarin a konečnú podobu výsledku dal v 43. min Roman Ľubimov. „Zborná“ druhýkrát na turnaji MS 2016 vyhrala bez inkasovaného gólu, pre brankára Iľju Sorokina to bol prvý shutout.

Rusi mali istotu účasti vo štvrťfinále už pred pondelkovým zápasom, účinkovanie v základnej skupine uzavrú v utorok večerným súbojom so Švédmi. Nóri zostali v tabuľke na 7. priečke s istotou záchrany.

Obrazom: Najkrajšie momenty z jedenásteho dňa MS v hokeji

A-skupina (Moskva):

Rusko – Nórsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly:
23. Telegin (Orlov, Kalinin), 38. Panarin (Šipačov), 43. Ľubimov (Jemelin, Orlov)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Piechaczek (Nem.) – Nieminen (Fín.), Pihlblad (Švéd.), 12 116 divákov

8. Kazachstan 6 0 1 0 5 14:24 2 – istý zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.