Rusi takmer vypadli s Dánmi, rozhodlo až predĺženie

Hrdinom Rusov sa stal Vladislav Kamenev, keď 44 sekúnd pred treťou sirénou pri power-play odvrátil hrozbu potupy a v predĺžení rozhodol o postupe svojho mužstva.HELSINKI 2. januára (WebNoviny.sk) – Úvodné stretnutie štvrťfinále v elitnej kategórii hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov vo fínskych Helsinkách sa takmer skončilo veľkým prekvapením na úkor favorita.

Hokejisti Ruska totiž v Hartwall Areene prehrávali s výberom Dánska 2:3 ešte minútu pred koncom III. tretine. Rusi síce viedli od 3. min gólom Korškova, no v druhej časti Dáni otočili na 2:1. V 53. min Lauta vyrovnal a zdalo sa, že ruský výber si nenechá ujsť postup. Takmer ich zastavil presný zásah Christensena v 55. min.

Hrdinom Rusov sa však stal Vladislav Kamenev – ten 44 sekúnd pred treťou sirénou pri power-play odvrátil hrozbu potupy a v predĺžení rozhodol o postupe svojho mužstva.

Hokejisti Švajčiarska sú v porovnaní s rovesníkmi z Bieloruska bližšie k záchrane v elitnej kategórii, reprezentanti krajiny „helvétskeho kríža“ triumfovali v prvom súboji o udržanie sa medzi elitou 5:1 a v sérii hranej na dve víťazstva vedú 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programe v nedeľu 3. decembra o 11.00 h SEČ, prípadný tretí v utorok 5. januára v rovnakom čase.

V sobotu sú v Helsinkách na programe aj zostávajúce štvrťfinálové zápasy. Slováci už bojujú o postup so Švédmi, neskôr sa uskutočnia aj súboje Fínsko – Kanada a USA – Česko.

Výsledky sobotňajších duelov v elitnej kategórii majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov vo fínskych Helsinkách:

ŠTVRŤFINÁLE

Rusko – Dánsko 4:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 – 1:0)
Góly: 3. Korškov (Kraskovskij, Rykov), 53. Lauta (Dergačov, Fazlejev), 60. Kamenev (Lauta, Provorov), 65. Kamenev (Provorov, Svetlakov) – 23. Markus Jensen (Holmberg, Olsen), 30. Olsen (K. Jensen, Nielsen), 55. Christensen (Krosgaard)

Švédsko – Slovensko (15.00, Helsinki Ice Hall)

Fínsko – Kanada (17.00, Hartwall Areena)