Rusi súhlasia s opätovným testovaním dopingových vzoriek

Rozhodnutie zopakovať testy na zakázané látky padlo po zverejnení kompletnej správy Richarda McLarena ohľadom štátom riadenom dopingu v Rusku.MOSKVA 10. decembra (WebNoviny.sk) – Rusko súhlasí s postupom Medzinárodného olympijského výboru (MOV), ktorý opätovne zanalyzuje viac ako 250 vzoriek ruských športovcov odobratých počas ZOH 2014 v Soči a preverí aj všetky ruské vzorky z OH 2012 v Londýne.

Vyhlásil to tamojší vicepremiér pre šport, turistiku a mládež Vitalij Mutko. „MOV chce znovu preveriť všetky vzorky, tak nech ich preveria,“ uviedol Mutko pre agentúru R-Sport a dodal, že si nemyslí, že ruským športovcom zakážu účasť na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu.

Rozhodnutie zopakovať testy na zakázané látky padlo po piatkovom zverejnení kompletnej správy zo strany vyšetrovateľa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Richarda McLarena ohľadom štátom riadenom dopingu v Rusku. „Dôkazy naznačujú, že došlo k zásadnému útoku na integritu olympijských hier a športu všeobecne. Dve odlišné komisie budú študovať závery pána McLarena a pripravia náležité sankcie a opatrenia,“ uvádza sa vo vyhlásení MOV.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. decembra 2016