Rusi podľahli doma Švédom, Česi nestrelili Fínom ani gól

Ruskí hokejisti v zápase Pohára Prvého kanála v Soči nestačili na švédsky výber. Česi v Prahe podľahli Fínom.PRAHA/SOČI 17. decembra (WebNoviny.sk) – V pražskej O2 aréne pred 16 257 divákmi nestrelili hokejisti domáceho Česka protivníkom z Fínska ani gól a vo štvrtkovom stretnutí Pohára Prvého kanála v rámci série Euro Hockey Tour podľahli 0:3.

Brankár Furch prvý raz kapituloval v 33. min z hokejky Palolu a v úvode poslednej tretiny ho prestrelil aj Nutivaara. Víťazstvo Suomi spečatil presným zásahom do opustenej bránky Enlund. Gólman Säteri si udržal čisté konto.

Doma sa v EHT nedarilo ani Rusom, ktorí v Soči prehrali so Švédmi 1:4. „Zborná“ s hviezdnym výberom na čele s Kovaľčukom, Radulovom, Moziakinom či Dadonovom sa v úvode druhej tretiny síce ujala vedenia zásluhou obrancu Čudinova, ale severania ešte v prostrednej časti hry troma presnými zásahmi v rozpätí necelých siedmich minút zvrátili vývoj.

Postupne sa presadili Petersson, Ahnelöv a Norman. V poslednej minúte duelu potom ešte zvýraznil víťazstvo svojho tímu do prázdnej bránky Möller.

Euro Hockey Tour – Pohár Prvého kanála – štvrtkové výsledky:

PRAHA
Česko – Fínsko 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 33. Palola, 43. Nutivaara (I. Filppula), 58. Enlund

SOČI
Rusko – Švédsko 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly: 22. Čudinov (Zaripov, A. Radulov) – 27. Petersson (Omark, Hersley), 30. Ahnelöv (Rahimi, Omark), 34. J. Norman (Rahimi, Andreas Johnson), 60. Möller (Sjögren)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.