Ronaldo začal opäť trénovať, radia mu však oddych

Tridsaťjedenročného Portugalčana sužovali od 21. apríla problémy so stehenným svalom.

MADRID 1. mája (WebNoviny.sk) – Španielsky futbalový klub Real Madrid odštartoval prípravu na stredajší odvetný zápas semifinále Ligy majstrov 2015/2016 proti Manchestru City už aj s uzdraveným Cristianom Ronaldom. Tridsaťjedenročného Portugalčana sužovali od 21. apríla problémy so stehenným svalom.

Začala sa príprava sa zápas s Manchestrom City. Cristiano sa vrátil do tréningu,“ informovalo v nedeľu oficiálne twitterové konto madridského klubu. CR7 je pripravený pomôcť „bielemu baletu“ v najdôležitejšej fáze sezóny. Niekdajší lekár portugalského národného tímu Nuno Campos si však myslí, že rodák z Madeiry hazarduje so zdravím. Podľa skúseného odborníka by si mal Cristiano Ronaldo odpočinúť aspoň tri týždne, inak by sa mohlo zranenie stehenného svalu obnoviť.

V prípade, že diagnóza o mikrotrhline v svale je pravdivá, potrebuje pauzu 18 až 21 dní. Zvyčajne 12 až 14 dní trvá liečba a ďalší týždeň regenerácia svalstva. Cristiano riskuje, že ak sa táto zdravotná indispozícia vráti, príde o účasť na ME,“ vyhlásil Nuno Campos pre denník Record.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. mája 2016